Maps google - skąd wie gdzie mieszkam?

(Bartek-) #1

Witam!

Jak w temacie jak wchodzę na google maps od razu pokazuje gdzie mieszkam ( pokazuje moją miejscowość) ostatnio instalowałem system (8.1) od nowa i po wejściu do mapy od to samo :(  (w win 7 również) .

(Giiixxxx6) #2

Tak pokazuje automatycznie.

(Cedar) #3

No to zabłysnąłeś tą informacją :stuck_out_tongue:

Adres IP, MAC routera WiFi. Tylko tyle albo aż tyle wystarczy.

(Bartek-) #4

Zauważyłem ciekawą zależność. mam również laptopa z vistą jak tam wpiszę maps.google. pl to pokazuje moją miejscowość a jak wpiszę przez .com  to pokazuje stany (usa) ciekawe?

niestety na 8.1 jak wpisuje .com to i tak przechodzi automatycznie na .pl.

(Giiixxxx6) #5

Przy robieniu konta, podajemy nasze dane zamieszkania tak, google też pyta nas o zezwolenie lokalizacji, co w tym więc dziwnego, że google mapy wiedzą gdzie się znajdujemy, mieszkamy?

Też zauważyłem że gdy wpiszę google.fr to przekierowuje na .pl, mimo iż wchodzę z francuskim ip, to na telefonie. Przy wchodzenia na google.pl z komputera, nie przekierowuje na francuskie google.

(Majkacafe123) #6

Wystarczyło w ustawieniach konta na androidzie podać swoją lokalizację i to wystarczyło. Lub zaznaczyć zezwól na dostęp do lokalizacji

Teraz mam swoją lokalizację zapisaną jako dom.

Sam windows bez zgody tego zrobi

(floyd) #7

Nie wie gdzie mieszkasz, ale wie jaki jest Twój adres IP i to wystarcza by zlokalizować Twojego dostawcę Internetu, a to najczęściej jest ta sama miejscowość.

.Wejdź na stronę: http://whatismyipaddress.com/ip-lookup

to też będziesz mógł to sprawdzić.

Przeprowadź się na jakąś wioskę, to Cię nie zlokalizują. :slight_smile:

(Cedar) #8

Nie jest wymagane podanie tych danych, do tego prawdziwych, tak samo jak nie musisz być zalogowany do usług Google (i swojego konta w Google/Gmail/YouTube itp) aby podało w miarę prawidłową lokalizację.