Maps google - skąd wie gdzie mieszkam?

Witam!

Jak w temacie jak wchodzę na google maps od razu pokazuje gdzie mieszkam ( pokazuje moją miejscowość) ostatnio instalowałem system (8.1) od nowa i po wejściu do mapy od to samo :(  (w win 7 również) .

Tak pokazuje automatycznie.

No to zabłysnąłeś tą informacją :stuck_out_tongue:

Adres IP, MAC routera WiFi. Tylko tyle albo aż tyle wystarczy.

Zauważyłem ciekawą zależność. mam również laptopa z vistą jak tam wpiszę maps.google. pl to pokazuje moją miejscowość a jak wpiszę przez .com  to pokazuje stany (usa) ciekawe?

niestety na 8.1 jak wpisuje .com to i tak przechodzi automatycznie na .pl.

 

Przy robieniu konta, podajemy nasze dane zamieszkania tak, google też pyta nas o zezwolenie lokalizacji, co w tym więc dziwnego, że google mapy wiedzą gdzie się znajdujemy, mieszkamy?

 

 

Też zauważyłem że gdy wpiszę google.fr to przekierowuje na .pl, mimo iż wchodzę z francuskim ip, to na telefonie. Przy wchodzenia na google.pl z komputera, nie przekierowuje na francuskie google.

Wystarczyło w ustawieniach konta na androidzie podać swoją lokalizację i to wystarczyło. Lub zaznaczyć zezwól na dostęp do lokalizacji

Teraz mam swoją lokalizację zapisaną jako dom.

Sam windows bez zgody tego zrobi

Nie wie gdzie mieszkasz, ale wie jaki jest Twój adres IP i to wystarcza by zlokalizować Twojego dostawcę Internetu, a to najczęściej jest ta sama miejscowość.

.Wejdź na stronę: http://whatismyipaddress.com/ip-lookup

to też będziesz mógł to sprawdzić.

Przeprowadź się na jakąś wioskę, to Cię nie zlokalizują. :slight_smile:

 

Nie jest wymagane podanie tych danych, do tego prawdziwych, tak samo jak nie musisz być zalogowany do usług Google (i swojego konta w Google/Gmail/YouTube itp) aby podało w miarę prawidłową lokalizację.