Mapy GPS dla Nokii E52


(Yaqoob 7) #1

Witam chciałbym spytać czy ktoś używa map w nokii E52, czy ktoś może mi jakieś oprogramowanie polecić i jak się ma psrawa z Ovi Maps, czy używanie ich jest płatne ? :slight_smile:


(Kedaa) #2

Na E52 najlepsze są Mapy Nokia ( taką teraz mają nazwę Ovi mapy ) są darmowe, 100% pokrycia Polski oraz same mapy są w miarę aktualizowane. Używam na E52 i N8 i jestem bardzo zadowolony. Mapy te są bezpłatne.


(Yaqoob 7) #3

Ja też ich używałem, przez jakiś czas ale nie zauważyłem, że zżera mi to pieniądze z konta dlatego pytam o sposób w jaki można z nich korzystać bezpłatnie ? :slight_smile:


(Longhorn2009) #4

Wyłącz A-GPS (zostaw tylko Integrated GPS. Assisted GPS wyłącz w ustawieniach w telefonie metod pozycjonowania), wgraj mapy do najnowszej wersji (poprzez Nokia Ovi Suite). U mnie na 6220c nie bierze ani grosza i w ustawieniach map ustaw, aby po starcie aplikacji zostawały offline (Wejdż online po starcie > Nie).


(Kedaa) #5

W ustawieniach map wybierz tryb offline.


(Yaqoob 7) #6

w ustawieniach pozycjonowania mam zaznaczony tylko zintegr. GPS

w ustawieniach map tryb Offline, mam najnowsze aktualizacje map, a mimo to wyszukiwanie GPS po wybraniu punktu dłuzy się w nieskończonośc..


(Longhorn2009) #7

Może odbiornik nie skalibrował się przy pierwszym użyciu właściwie. Postaraj się jeszcze wyjść na zewnątrz, tak aby dookoła nie było żadnych przeszkód, a przed tym naładuj baterie do pełna, potem wyłącz telefon i wyciągnij ją na chwile i po tym włącz tel. U mnie ten sposób minimalnie poprawia czas startu i wyszukania sygnału.


(Yaqoob 7) #8

coś w tym jest :wink: znajduje sygnał, ale nie zawsze, muszę parę razy wpisywać lokalizację zanim podłapie sygnał.


(Longhorn2009) #9

Nokia w tych starszych modelach niestety nie spisała się pod tym względem, może po to jest Assisted GPS. Wyszukanie sygnału jest bardzo oporne, na nowych telefonach trwa to często kilkanaście sekund. Do tego możliwe jest korzystanie z GLONASS - rosyjskiego odpowiednika GPS. Na pewno umożliwia to Samsung Wave 3 i moja chwilowa zabawka Galaktyka S3. A nam pozostaje się męczyć, kiedyś szedłem pieszo, sygnał łapałem Garminem Mobile na Nokii przez większą część 10-minutowej trasy.


(Yaqoob 7) #10

a czy ktoś moze mi polecić alternatywę do Ovi np. jakiś link z dobrym Garminem ;>


(Longhorn2009) #11

Na Symbiana masz:

Nokia Maps

Garmin Mobile XT

Sygic

Route66

TomTom

nDrive

Używałem wszystkich bez TomToma, bo nie chciał mi działać. Na co dzień używam Garmina i wbudowanych w tel. map Nokii. Garmin głównie do samochodu, Nokii ostatnio używałem w Krakowie jak jechałem na nieznaną ulicę tramwajem i spisała się idealnie.

Wszystkie programy są offline, ale linków nie mogę podać, bo bez map Nokii, które masz, wszystkie są komercyjne.


(Yaqoob 7) #12

Okej, i tak dzięki bardzo za pomoc i sugestie :wink: