Mapy i moduł GPS do Nokii n93


(I3ogus007) #1

Witam, mam pytanie, zamierzam kupic nokie n93 i chciałbym zeby mi sluzyła jako GPS. Jaki dokupić do niej moduł i jakie mapy zainstalowac na niej??


(Majestic 007) #2

zależy ile masz na to kasy... Generalnie każdy moduł na blouetooth będzie pracowałz Twoim telefonem. Możesz wziąć coś takiego http://allegro.pl/item351173564.html lub jeśli masz kasę to kiedyś widziałem na stronie nokii dobre moduły. Być może że są też na allegro...

Mapka to dla mnie tylko AutoMapa.


(Zbych ) #3

http://www.ceneo.pl/918953 może coś takiego podobno jeden z lepszych modułów a mapy jakie chcesz np. automape ,demo na strone http://www.automapa.com.pl/ możesz wypróbować bez gps na pc , kwestia gustu i sposobu obsługi , ja używam tomtoma może nie najlepsze pokrycie polski ale za to prostota obsługi , praktycznie można dojechać wszędzie w miastach gożej z wioskami gdzie stoją "przysłowiowe" 2 domy.


(boczi) #4

Zbych1 , a co sądzisz o GPS-sach w zakresie cenowym 100-150zł, typu przeważnie noname?

http://www.allegro.pl/46781_moduly_gps.html


(I3ogus007) #5

Hmm nie znam sie za bardzo na tym, więc każdy moduł bedzie działał z moją nokia? No i tak samo co do mapy? czy zwyła na GPS bedzie współpracowac z telefonem komórkowym?


(Zbych ) #6

jak to będzie na chipsecie SIRF STAR III to nie będzie wcale gorszy od firmowych tylko kwestia jak długo będzie działał bezawaryjnie , pozatym trzeba troche poczytać dane techniczne a w zasadzie jak szybko łapie satelity bo to chyba jest najważniejsze , kiedyś miałem takiego no-name to na postoju szukał satelit z 10min a w czasie ruchu z zimnego startu nie było mowy aby je zlokalizował ale to był SIRF STAR II . teraz w zasadzie też mam no-name jakiegoś royaltek rbt-2001 ale jest to chyba najszybszy moduł jaki testowałem , z zimnego startu łapie satelity w około 10sek ,działa bez problemu nawet w lasach i gaszczach.