Mapy w Nokii 5530

Witam! Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś możliwość wgrania map do telefonu Nokia 5530, takich jakie są w modelu 5800 - tam jest chyba cała Polska wgrana (ale pewności nie mam…). Nie chodzi mi tu o pozycjonowanie telefonu na mapie, ale coś na zasadzie atlasu. Mam nadzieję, że wyraziłem się w miarę jasno :slight_smile:

Chodzi ci o aplikacje Nokia Maps czy coś innego?

No na przykład. Czyli jest możliwość dogrania innych aplikacji “atlasowych”?

Jasne, np. Garmin, nDrive (budynki 3D), Route66, Sygic i inne. Szczególnie polecam ci Garmina Mobile XT, bo sam korzystam z najnowszej wersji 5.0.0.60 + mapy 2009.3 na Nokii 6220c i jestem bardzo zadowolony z dokładności i tego, że nawigowanie jest za darmo. Do tego Garmina możesz sobie także wgrać wiele map, np. mape Polski, Europy 2010, mapy turystyczne. W przeciwieństwie do Nokii Maps czy Route66 tutaj wybór jest znacznie większy.

Nie prawda że go Garmina jest większy wybór map i nie prawdą jest że Garmin jest dokładniejszy lub ma większe pokrycie od Nokia Maps a jeżeli chodzi o dokładność to jest porównywalna nawet z małą przewagą Nokia Maps , jedyny minus Nokia Maps jest to że trzeba wykupić aktywację na nawigację samochodową ( ale zawsze da się to obejść- piesza jest darmowa ) ale używać aplikacje jako atlas można za darmo , a co do Garmina to jest kicha pod względem zużycia baterii chyba że się wie jak obejść to . Ogólnie mówiąc Nokia Maps jest lepsza .

Czyli innymi słowy nie ma przeszkód, by wgrać mapy do telefonu bez odbiornika GPS.

Może coś sie poprawiło w ostatnich wersjach Nokii Maps, bo z tej wersji co ja korzystałem to kiepsko było z dokładnością (sprawdzałem kilka ulic małego miasteczka i pod tym względem Garmin był nie do pobicia w porównaniu z Nokia Maps).

Nie zgodzę się z tym, że Garmin “żre” dużo baterii - w najnowszych wersjach nie zauważyłem tego problemu.

Dodane piątek, 25 gru 2009, 20:54

Jeśli nie masz wbudowanego GPSa to będziesz musiał go dokupić. Z programów do nawigacji możesz sobie wgrać czy Garmina, czy nDrive, czy jakąś inną navi, w końcu to Symbian :slight_smile: