Marka TCL - telewizory QLED

Cześć,
Macie doświadczenie z marką TCL? Kusi mnie TCL 50C725 QLED i nie wiem, czy to dobry wybór. Trochę mnie martwi Android (nie lubię Androida na TV, przypasował mi Samsung Tizen), jednak cena telewizorów dość dobra.
Jak na nich z dźwiękiem, obrazem?

Nie wiem, nie używam telewizora, ale jak już to by Philips, LG, Sony.
Raz kupiłem Mantę, i oddałem po 2 tygodniach, ta niska cena nie bierze się z niczego…
.Sony 50" chodzi po 5 latach jak nówka, czasami mecze oglądam

Nie miałem styczności z tym TV ale po specyfikacji widać że jest to mocno budżetowy telewizor - co jak widać również przekłada się na atrakcyjną cenę - zwłaszcza, że to QLED.
Co do marki TCL to dla mnie w świecie telewizorów jest tym samym czym Xiaomi w świecie smartfonów. Czyli dobrze wyceniony produkt oferujący dokładnie to czego można się w tym budżecie spodziewać. Z tym, że TCL jest jednak bardziej uznaną marką a to z racji tego, że dłużej też istnieje. Jeżeli szukasz budżetowca w atrakcyjnej cenie to TCL będzie właściwym kierunkiem. Osobiście jeżeli jednak decydowałbym się na QLED szukałbym czegoś u Sasmunga lub wybrał NanoCell od LG.

http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/148521-tcl-c725-telewizor-ultra-hd-4k-qled-i-hdmi-2-1-a.html
Czytaj, decyduj.

Dzięki, nie wygooglałem wcześniej tego testu.

Widziałeś obraz na żywo? Warto zobaczyć ten albo jego bliskiego brata.
Jestem na etapie wyboru monitora i przejechałem się po sklepach. W zasadzie guzik tam mieli. Rozczarował mnie bliźniaczy model przeze mnie wytypowany, choćby samym wykonaniem. To nie jest tak, że mam mieć tylko dobry obraz. Musi też jakoś wyglądać no i obsługa. Np. dla mnie Sony (cenię to markę wysoko) ma dla mnie nieintuicyjne menu. Bynajmniej model znajomego.
Ps. w ciemno twojego typa bym nie kupił.
Dlatego polecam pooglądać na żywo

Ktoś pyta

Dostaje link do między innymi takiego tekstu.

"Cienkie ramki, QLED, DDMI 2.1, eARC, WiFi 5 Bluetooth 5.0, DV, pełno innego dobra i… 50Hz … Co mi tam po cienkich ramkach jak obraz smuży.
To juz jakaś wiedza

Oglądałem go dzisiaj, całkiem przyjemny obraz i głośnik. Smuży podobno przy np. szybkim sporcie (piłka nożna), ale raczej mi to raczej by nie przeszkadzało, bo tylko czasem oglądam naszą reprezentację a tam szybkie akcje raczej nie grożą.