Marki i kraje pochodzenia

zakładam topic bo ciekawią mnie nazwy państw z jakich wywodzą się firmy branży RTV i elektroniki

np. LG philips samsung sharp siemens sagem panasonic acer benq nec creative

i wiele innych których nazw trudno skojarzyć

jeśli ktoś zna państwa pochodzenia tych marek i innych

to samo odnośnie samochodów

Cały świat :stuck_out_tongue:

pewnie ktos podprowadził ci wszystkie mozliwosci wyszukania tej informacji :slight_smile: czyli nie masz zadnej wyszukiwarki !!

www.google.pl pochodzenie internet

Poszukaj w Wikipedi! Na pewno znajdziesz!

Trudno teraz jest jednoznacznie stwierdzić kraj pochodzenia danej marki, gdyż montownie i wytwórcy komponentów rozsiani są po całym świecie.

Philips :arrow: Holandia

Samsung :arrow: Korea

Sharp, Panasonic :arrow: Japonia

Sagem :arrow: Francja

LG też chyba Korea

Co do reszty nie mam pewności.

Kraje które wymieniłem powyżej to siedziby główne firm, ewentualnie kraje w których powstały, a placówki mają po całym świecie.

Każdy szuka taniej siły roboczej, w celu obniżenia kosztów produktu finalnego i stąd owe perturbacje i niejasności 8)

Siemens :arrow: Siemens AG, globalna firma z główną siedzibą w Berlinie i Monachium

Nokia :arrow: Finlandia

teksty o padzie mojej wyszukiwarki bardzo dowcipne a temat założyłem po to, że szukałem na polskich stronach tych producentów i tam jest tylko podany kontakt do polskich dystrybutorów

wiem dzieki za sugestie już poszukałem

emm16 w czasach globalizacji pojęcie, jakie funkcjonowało jeszcze do niedawna “marka narodowa” czy jak to nazwać jest już nieaktualna.

W obecnych czasach, żeby być konkurencyjnym na rynku, trzeba “schodzić” z kosztów i łączyć się w większe “grupy”.

Np. marka Nikon - powstała w Japoni - i tam też były produkowane te aparaty (na etykietach “made in Japan”).

Posiadam aparat tej marki kupiony w zeszłym roku - rozbierzmy go na części:

Korpus - “made in Thailand”

Bateria - “made in China”

Oryginalna karta pamięci - “made i Japan”

Obiektywy - “made in Thailand”

Ładowarka - “made in China”

Pozostałe akcesoria są produkowane na całym świecie

A wszystko to pod nazwą “Nikon Corp.”

Nokia - marka fińska

Aparat produkowany w Finlandii

Bateria w Czechach…

Takich przykładów można mnożyć w nieskończoność…

a ja swoją nokie aż z ciekawości rozebrałem :slight_smile:

bateria oryginalna z napisikiem NOKIA, a sklecona na węgrzech (właśnie - na węgrzech czy w węgrzech?? :smiley: )

zgadzam sie - miałem swego czasu wieże daewoo zepsuła sie w bardzo krótkim czasie - rozebrałem ją a tam wszystkie częsci chińskie

to dlatego że w chinach jest tania siła robocza i za sprawą tego gospodarka ma tam nieporównywalnego speed’a

Prawie wszystko jest robione na dalekim wschodzie.

i Niemczech.

Nie ma sensu wypisawanie gdzie jest produkawana Nokia. Marka fińska.

Moja jest wyprodukowana na Węgrzech a bateria z Meksyku, poprzednia z Malezji. Tak jak było napisane powyżej montownie i przedstawicielstwa są na całym świecie.

Napisałem poprostu gdzie moja Nokia była wyprodukowana.

Cytat z wikipedii:

Czyli 120 krajów w ktorych produkuje się także sprzęt RTV firmy Nokia oczywiście.