Marna prędkość internetu-jak poprawić?


(matekadamczak) #1

Witam Korzystam z LIVEBOX TP . Teoretyczna prędkość to 1 Mbps. Jak można ustawić ten(pożal sie Boże) ruter żeby programy P2P (Ares) nie zamulały całego łączą i internet chodził normalnie tak jak bez używania aresa?


(Mmiszczuk) #2

zainteresuj się w wrt54gl i tomato.


(Dimatheus) #3

Hej,

Niestety, w LiveBox'ie nie ma możliwości zarządzania priorytetami dostępu do łącza przez konkretne programy bądź użytkowników. Jedyne co zostaje w takim przypadku to zmiana routera na inny.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Chosen) #4

NIe znam owego programu (ares) ale czy nie można ustawic w nim z jaka prędkoscia moze sciagać ? ustawilbyś zatem z 80% mocy swego lacza i dzieki temu bez problemowo bedziesz mogl z czasie działania programu przegladać internet


(matekadamczak) #5

A co dałoby przekierowywanie portów?


(Dimatheus) #6

Hej,

W tej sytuacji przekierowanie portów nie da zupełnie nic. Przekierowanie portów (ang. port forwarding, port redirection) – przekierowanie pakietów z Internetu, przychodzących na określony port serwera (czyli do Livebox'a, któremu przydzielony jest publiczny adres IP), do innego komputera w sieci lokalnej (czyli do każdego innego komputera podłączonego do sieci lokalnej). Forwardowane umożliwia komputerom spoza sieci wewnętrznej (LAN) połączyć się z komputerem stojącym za bramą (czyli gdzieś w sieci globalnej). Przekierowanie portów stosowane jest w razie konieczności łączenia się z zewnątrz z komputerami w sieci wewnętrznej. Będzie więc stosowane, gdy chcemy uruchomić na komputerze jakikolwiek serwer usługi lub gry udostępniony poza sieć lokalną oraz gdy chcemy używać programów P2P na swoim domowym komputerze, który nie posiada zewnętrznego adresu IP. Zabiegi te oczywiście nie mają nic wspólnego z zarządzaniem wykorzystania łącza przez poszczególne programy lub użytkowników.

A o przekierowaniu portów w LiveBOx'ie możesz znaleźć troszkę informacji w artykule Przekierowanie portów na Livebox.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(matekadamczak) #7

dzieki bardzo