Marny transfer w sieci wi-fi?

Zbudowałem sobie w domu małą sieć wi-fi złożoną z 3 komputerów. Dwa stacjonarne, 1 laptop. Sieć działa w standardzie ‘G’, siła sygnału doskonała na każdym kompie. Na 1 stacjonarnym windows server 2008 RC0 (Wdziała jako brama i lokalny serwer), na 2 Vista Ultimate, na Lapku Vista Home Premium. Problem w tym że prędkość kopiowania plików z kompa na komp idzie transferem max. 600kb/s, dodam jeszcze że duże pliki (ok. 300-600MB) nie chcą się w ogóle kopiować…

Może ktoś wie w czym problem…

a ogranicz przepustowość wifi do standardu B. server longhorn jest przecież w fazie rc może ma jeszcze błędy w obsłudze wi-fi.

Standard B ma 11Mb/s a G 54Mb/s więc nie wiem czy to ma sens - chodzi mi przecież o uzyskanie przyzwoitego transferu.

No ale zrobiłem tak: przestawiłem karty na B i nic nie dało…

Wymiękam :frowning:

uwierzytelniasz jakoś tą sieć ?? WEP ?? WPA/WPA2 ??

Nie, bo to dodatkowo spowalnia…

uściślijmy kb czy kB ?? bo jeśli kB to dobra przepustowość wifi w trybie ad-hoc :-).

Chyba niezbyt dobra.

W trybie G 54 MegaBity (55296 Kb) podzielone przez 8 (1 bajt = 8 bitów) daje 6,75 MB (6912 KB) więc teoretycznie powinno być około no powiedzmy 5 MB/s a i dobrze by było 2 MB/s ale nie 600KB/s :?

A co to ma do rzeczy czy ad-hoc czy infra.

ad hoc to max 11Mbps

z opisu budowy sieci wynika iż pracujesz w trybie ad-hoc - nic nie piszesz o AP.

Wszystkie karty mam przełączone w Infrastructure.

Wygląda to mniej więcej tak:

807d2e9c56f31a66m.jpg

jak infrastructure, jak to jest ad-hoc…

do infrastructure potrzebny jest accesspoint.

jeśli masz możliwość, to przełącz sobie karty na 802.11a (5GHz), tam ad-hoc jest na 54Mbps.