Martwy, nieaktywny pulpit

witam

po uruchomieniu visty mam nieaktywny pulpit. nie mogę na nic kliknąć, nic uruchomić, nie działa również pasek systemowy ani menu start. czy może ktoś spotkał się z tym problemem. trochę poszukałem w necie ale żadnego dobrego rozwiązania dla mnie nie znalazłem. w trybie awaryjnym wszystko działa normalnie. powyłączałem wszystko co się uruchamia przy starcie systemu ale nic to nie pomogło.

proszę o pomoc bo nie chciałbym instalować systemu od nowa.

Hej,

Spróbuj ubić proces explorer.exe przy pomocy menadżera zadań (skrót Ctrl+Alt+Del) i uruchomić go ponownie. Aktywność pulpitu zostanie przywrócona?

Pozdrawiam,

Dimatheus

skanowałem już różnymi programami ale nie zaszkodzi kolejnym

tu jest ten problem że nie da rady tak zrobić bo jak nawet na początku startu systemu uda mi się uruchomić menadżer zadań to i tak nie mogę zabić ani uruchomić żadnego procesu. komputer w ogóle nie odpowiada.

Hej,

W takim układzie koniecznie przeskanuj komputer programem Malwarebytes’Anti Malware w trybie awaryjnym (tak jak pisał kamyk92 ) oraz przy pomocy Dr.Web® LiveCD - to płyta bootowalna, z której uruchamiasz komputer. Wróć z wynikami.

:arrow: Czy przed pojawieniem się problemu nie instalowałeś jakiś sterowników do urządzeń? Może któreś nie posiadały podpisu cyfrowego?

Pozdrawiam,

Dimatheus

dzięki wszystkim za pomoc. temat można zamknąć.

główną przyczyną był antywirus Norton, po odinstalowaniu system wrócił do normy i przy okazji trochę go odrobaczyłem.

pozdrawiam

Hej,

Być może coś w czasie jego instalacji bądź aktualizacji poszło nie tak. Po odinstalowaniu i przeczyszczeniu systemu można spróbować zainstalować go raz jeszcze - ewentualnie zmienić antywirusa na inny - jakikolwiek, byle nie fałszywy. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus