Martwy Windows (Zawiesza się)

Witam. Otóż mój problem wygląda następująco: System działa na początku poprawnie później łapie zgon nie reaguje na kliknięcia myszką ani nic… próbowałem przywracania systemu i może to coś dało? Lecz nadal się to powtarza system łapie zgon.Po kliknięciu na cokolwiek pojawia sie klepsydra, a po pewnej chwili działa normalnie, dziwi mnie to ponieważ nie działał tak wcześniej.Jaka może być tego przyczyna?

Tryb awaryjny > Logi z Hjack + Raporty systemowe z EventViewer’a. Jaka wersja Windows i ile bit?

System xp SP3 32bit , A co to ten EventViever?

“Podgląd zdarzeń”

Przepraszam ale nie rozumiem ani nie spotkałem się z tym.Przy okazji dodam że skaner online mks wykrył jakiegoś trojana w folderach windows i został juz skasowany.

Witam, mam podobny problem. Otóż mam świeży system Windows XP który ma ze 4 dni, service pack 3, oryginalny, zainstalowane wszystkie poprawki z Windows Update. Od pewnego czasu system wiesza się w różnych sytuacjach, np jak gram w sapera, czy cos instaluje albo klikam na GG, doslownie w dowolnych momentach, nawet jak nic sie specjalnego na nim nie robi.

Zainstalowane na komputerze programy te co zwykle instalowalem, adobe, office, mozilla opera, kodeki winamp, winrar itp

Wiesza się w dość dziwny sposób. Aktywne okienko na którym aktualnie siedze zawiesza się i pisze że program nie odpowiada, przez chwile moge myszka przełączyć na inne okienka po czym też się wieszają. Klawiatura nie działa wogole, alt+ctrl+del nie uruchamia menedżera zadań i komputer stoi w miejscu , przy czym myszka można ruszać nadal i nigdy ona nie staje.

Myślałem że to wina sprzętu, ale komputer jest nowy, a ten windows xp chodzil bez problemu na starym i nic takiego się nie działo. Zainstalowalem pozniej na innej partycji Windows 7 , gdzie ten działa bez zarzutów. Zarówno ten Windows 7 jak i Windows XP sa 32 bitowe.

Szukalem przyczyny badz jakiejs sygnatury bledu w podgladzie zdarzen systemowych ale nic nie pokazywalo. Więc moje pytanie - co może być przyczyną? Czy może jest jakiś program, który działa w tle i zapisuje uruchamiane sterowniki lub aplikacje, żeby po zwisie systemu można było otworzyć loga i zobaczyć co jest przyczyną.

Program antywirusowy nie wykrywa zadnych wirusow, baza i wersja programu najnowsza, program to avast, nie ma tez zadnych trojanow, programy ktore sie uruchamiaja sprawdzalem msconfigiem, uslugi ktore startuja to wszystkie windowsowe, a programy ktore sie uruchamiaja ze startem systemu to jedynie gg, program itunes do ipoda.

Na starym komputerze w tej konfiguracji wszystko chodzilo bez zarzutow i plynnie, wiec wykluczam jakies wady programow, gdyz wiekszosc trzeba recznie uruchomic i nie startuja ze startem systemu. Nie ma żadnych śmieci w rejestrze jedynie te programy podstawowe co się używa, jak już wspomnialem winamp kodeki adobe gg itp, wiec wine programu za zawieszanie systemu odrzucam

Na jednym z forum wyczytalem że może zmienić odswieżanie monitora badz odinstalowac framework 1.1 ale to też nie pomogło

Mój komputer to :

AMD athlon 64x 2 dual, core procesor 5600+ , 2.81ghz, 2 GB ram

Karta graficzna nvidia ge force 8600gt

dysk sata 500GB

zasilacz 400

Temperatury mierzylem programem EVerest:

napięcie rdzenia procesora - 1.4

cooling fan procesor - 2.2

temperatura dysku - 39stopni

temperatura GPU diode - 54stopni

temperatura - procesor nr 1/rdzen nr 1 - 45stopni

temperatura - procesor nr 1/rdzen nr 2 - 43 stopnia

temperatura procesor - 38 stopni

Ktoś może pomóc?

wojtek310 , załóż oddzielny temat bo wprowadzasz chaos w temacie michalm92.

michalm92 , przeskanuj programem który jest zainstalowany na komputerze (nawet w wersji darmowej) np. ESET NOD32 :arrow: http://www.eset.pl. Podgląd zdarzeń (inaczej EventViewer z ang.) jest aplikacją umożliwiającą podgląd błędów systemowych. Przejdź :arrow: Panel Sterowania :arrow: Widok niestandardowy/Ikony klasyczne :arrow: Narzędzia Administracyjne :arrow: Podgląd zdarzeń w tym uruchom zakładkę “System” i powiedz jakie są najświeższe błędy systemu. Było by najlepiej gdybyś wiedział mniej więcej w jakim czasie to było i odczytał z tego momentu błąd, uniknęlibyśmy wtedy zamieszania z powodu błędu jakiejś aplikacji nie mającej na to wpływu.

P.S. wojtek310 skontaktuję się z Tobą PM.

Pomoge Tobie, bo na moje pytanie nikt tu nie zna odpowiedzi. Napisz czy to świeży system, od kiedy tak się dzieje, może cos zainstalowales że tak się dzieje. Daj screena z msconfiga:

start/uruchom - wpisz msconfig - enter

kliknij na karte uruchamianie i daj print screen i wyslij linka

potem karta uslugi - zaznacz pole na dole - ukryj wszystkie uslugi microsoft i daj drugiego screena.

Najpierw trzeba badz wykluczyc uruchamiane programy ktore moga to powodowac potem zaczniemy szukac bledu w systemie, a mozesz jeszcze zeskanowac dysk na bledy : chkdsk /f

Dobra już prawdopodobnie wszystko działa poprawnie a wywoływały to chyba włączone dwie zapory na raz.