Martwy Windows (Zawiesza się)

(Michalm92) #1

Witam. Otóż mój problem wygląda następująco: System działa na początku poprawnie później łapie zgon nie reaguje na kliknięcia myszką ani nic... próbowałem przywracania systemu i może to coś dało? Lecz nadal się to powtarza system łapie zgon.Po kliknięciu na cokolwiek pojawia sie klepsydra, a po pewnej chwili działa normalnie, dziwi mnie to ponieważ nie działał tak wcześniej.Jaka może być tego przyczyna?

(system) #2

Tryb awaryjny > Logi z Hjack + Raporty systemowe z EventViewer'a. Jaka wersja Windows i ile bit?

(Michalm92) #3

System xp SP3 32bit , A co to ten EventViever?

(system) #4

"Podgląd zdarzeń"

(Michalm92) #5

Przepraszam ale nie rozumiem ani nie spotkałem się z tym.Przy okazji dodam że skaner online mks wykrył jakiegoś trojana w folderach windows i został juz skasowany.

(X Wojtek2) #6

Witam, mam podobny problem. Otóż mam świeży system Windows XP który ma ze 4 dni, service pack 3, oryginalny, zainstalowane wszystkie poprawki z Windows Update. Od pewnego czasu system wiesza się w różnych sytuacjach, np jak gram w sapera, czy cos instaluje albo klikam na GG, doslownie w dowolnych momentach, nawet jak nic sie specjalnego na nim nie robi.

Zainstalowane na komputerze programy te co zwykle instalowalem, adobe, office, mozilla opera, kodeki winamp, winrar itp

Wiesza się w dość dziwny sposób. Aktywne okienko na którym aktualnie siedze zawiesza się i pisze że program nie odpowiada, przez chwile moge myszka przełączyć na inne okienka po czym też się wieszają. Klawiatura nie działa wogole, alt+ctrl+del nie uruchamia menedżera zadań i komputer stoi w miejscu , przy czym myszka można ruszać nadal i nigdy ona nie staje.

Myślałem że to wina sprzętu, ale komputer jest nowy, a ten windows xp chodzil bez problemu na starym i nic takiego się nie działo. Zainstalowalem pozniej na innej partycji Windows 7 , gdzie ten działa bez zarzutów. Zarówno ten Windows 7 jak i Windows XP sa 32 bitowe.

Szukalem przyczyny badz jakiejs sygnatury bledu w podgladzie zdarzen systemowych ale nic nie pokazywalo. Więc moje pytanie - co może być przyczyną? Czy może jest jakiś program, który działa w tle i zapisuje uruchamiane sterowniki lub aplikacje, żeby po zwisie systemu można było otworzyć loga i zobaczyć co jest przyczyną.

Program antywirusowy nie wykrywa zadnych wirusow, baza i wersja programu najnowsza, program to avast, nie ma tez zadnych trojanow, programy ktore sie uruchamiaja sprawdzalem msconfigiem, uslugi ktore startuja to wszystkie windowsowe, a programy ktore sie uruchamiaja ze startem systemu to jedynie gg, program itunes do ipoda.

Na starym komputerze w tej konfiguracji wszystko chodzilo bez zarzutow i plynnie, wiec wykluczam jakies wady programow, gdyz wiekszosc trzeba recznie uruchomic i nie startuja ze startem systemu. Nie ma żadnych śmieci w rejestrze jedynie te programy podstawowe co się używa, jak już wspomnialem winamp kodeki adobe gg itp, wiec wine programu za zawieszanie systemu odrzucam

Na jednym z forum wyczytalem że może zmienić odswieżanie monitora badz odinstalowac framework 1.1 ale to też nie pomogło

Mój komputer to :

AMD athlon 64x 2 dual, core procesor 5600+ , 2.81ghz, 2 GB ram

Karta graficzna nvidia ge force 8600gt

dysk sata 500GB

zasilacz 400

Temperatury mierzylem programem EVerest:

napięcie rdzenia procesora - 1.4

cooling fan procesor - 2.2

temperatura dysku - 39stopni

temperatura GPU diode - 54stopni

temperatura - procesor nr 1/rdzen nr 1 - 45stopni

temperatura - procesor nr 1/rdzen nr 2 - 43 stopnia

temperatura procesor - 38 stopni

Ktoś może pomóc?

(system) #7

wojtek310 , załóż oddzielny temat bo wprowadzasz chaos w temacie michalm92.

michalm92 , przeskanuj programem który jest zainstalowany na komputerze (nawet w wersji darmowej) np. ESET NOD32 :arrow: http://www.eset.pl. Podgląd zdarzeń (inaczej EventViewer z ang.) jest aplikacją umożliwiającą podgląd błędów systemowych. Przejdź :arrow: Panel Sterowania :arrow: Widok niestandardowy/Ikony klasyczne :arrow: Narzędzia Administracyjne :arrow: Podgląd zdarzeń w tym uruchom zakładkę "System" i powiedz jakie są najświeższe błędy systemu. Było by najlepiej gdybyś wiedział mniej więcej w jakim czasie to było i odczytał z tego momentu błąd, uniknęlibyśmy wtedy zamieszania z powodu błędu jakiejś aplikacji nie mającej na to wpływu.

P.S. wojtek310 skontaktuję się z Tobą PM.

(X Wojtek2) #8

Pomoge Tobie, bo na moje pytanie nikt tu nie zna odpowiedzi. Napisz czy to świeży system, od kiedy tak się dzieje, może cos zainstalowales że tak się dzieje. Daj screena z msconfiga:

start/uruchom - wpisz msconfig - enter

kliknij na karte uruchamianie i daj print screen i wyslij linka

potem karta uslugi - zaznacz pole na dole - ukryj wszystkie uslugi microsoft i daj drugiego screena.

Najpierw trzeba badz wykluczyc uruchamiane programy ktore moga to powodowac potem zaczniemy szukac bledu w systemie, a mozesz jeszcze zeskanowac dysk na bledy : chkdsk /f

(Michalm92) #9

Dobra już prawdopodobnie wszystko działa poprawnie a wywoływały to chyba włączone dwie zapory na raz.