Masa spamu na jednym z maili

Witajcie. Mam dość denerwujący problem. Otóż od jakiegoś czasu (jakiś tydzień, może dwa) dostaje codziennie masę spamu na jeden z adresów. Jest to dość „prywatny” adres, którego bardzo pilnuję. Nie ma na nim zakładanych żadnych kont, newsletterów itd. więc ciężko byłoby mi cos wyłapać. Wygląda to tak jakbym był dopisany gdzieś do jakiejś listy czy coś. Maile t są albo puste, albo zawierają jakieś śmieci, czyli ciąg znaków i jakiś adres. Denerwujący jest fakt, że jest ich często ok. 20-25. Strasznie denerwuje mnie ich usuwanie. Miał ktoś może już z Was jakąś walkę z taka ilością spamu? Jak to przezwyciężyć? Zahaczam w TB te wiadomości jako niechciane-on też je sam już tak oznacza, ale nic więcej z tym nie robi. Mógłbym wprawdzie wprowadzić filtr auto usuwania wiadomości tak oznaczonych, ale czasem Tb oznacza mi tez te dobre jako niechciane i chciałbym tego uniknąć Jakaś propozycja-może jakaś wtyczka? Dzięki za wszelką pomoc.

 

PS: Wybaczcie jeżeli nie ten dział.

Pisząc  TB/Tb masz na myśli program Thunderbird?  Jeśli tak, to zacznij od jego dokładnego skonfigurowania:

http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/image/6423-thunderbird/

Tak ten program miałem na myśli. Mądrego dobrze posłuchać. Dzięki - myślałem, ze nie ma  globalnych ustawień tego elementu, tylko te przy konfiguracji konta. Dzięki jeszcze raz - zobaczymy czy to coś pomoże. Bo to jest jakaś plaga to co jest teraz.

http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/image/6424-thunderbird2/

To tutaj akurat się troszkę bawiłem ustawieniami. A SpamAssasin to są jakieś zdefiniowane filtry? Coś w stylu AdBlocka?

Wybacz ale nie będę przepisywał tego co w sieci można odszukać bez problemu:

http://lmgtfy.com/?q=SpamAssasin

 

PS. Używam Thunderbirda od ponad 6-7 lat, spamu wychwycił i przeniósł do folderu “Niechciane” tysiące, przez ten okres błędnie  rozpoznane z tymi ustawieniami posty mogę policzyć na palcach obu rąk.

Działa. Wychwycił pierwszego maila. Co ciekawe to działa jakby czytało moja aktywność :slight_smile: Sprytne. Dzięki za pomoc.

Co do pytania z pierwszego Twojego postu - przeczytaj tu:

http://wyborcza.pl/1,75477,16434295,Najwiekszy_atak_w_historii__Rosyjscy_hakerzy_wykradli.html

Czytałem, czytałem. Niemniej jednak nie mają te maile żadnej treści. No cóż. Dzięki Twoim radom są one z automatu kasowane. Może z czasem się sytuacja uspokoi.