Maskowanie IP inaczej = chce byc widoczny pod konkretnym IP

Przeczytalem wszystkie watki o maskowaniu IP - ale tego co mnie interesuje - nie znalazlem.

Moj problem polega na tym, ze mam dostep do wykupionych przez moja uczelnie baz artykulow z czasopism [http://www.bg.ae.wroc.pl/ zakladka BAZY] - ale sa one dostepne tylko pod warunkiem wpiecia mojego kompa w siec w pracy [AE WROCLAW].

Klopot w tym, ze w pracy jestem w poniedzialki, i to tylko “w locie”.

Wolalbym moc korzystac z baz z domu [GTS energis - multimo - taka inna neostrada]. Ale domowe laczenie do baz artykulow powoduje ze nie mam dostepu.

I teraz - chodzi o to abym byl widzialny przy laczeniu sie z domu - tak jakbym laczyl sie z pracy. Czyli aby te bazy widzialy konkretnie takie IP jakie im wpisze.

Oczywiscie admin z Uczelni w razie czego wydzieli mi konkretne IP i nie musi byc to bez jego wiedzy. Jednak takie rozwiazanie nie jest mu znane - wiec jesli istnieje mam sam sobie je znalezc.

pierwsze co mi przyszło do głowy, to udostępnienie Tobie przez administratora konta shell z dostępem do jakiejś tekstowej przeglądarki internetowej (lynx). logujesz się z domu, na konto shellowe, odpalasz przeglądarkę, wchodzisz do bazy artykułów, zapisujesz artykuł na koncie, ściągasz artykuł na hdd

problemem, może być nie możność zapisania takich artykułów

może jakiś serwer proxy na uczelni?

Zainstaluj no-ip: http://www.no-ip.pl/

(bo prawdopodobnie masz zmienne IP (choć tego nie wiem).

Następnie podajesz adminowi Twój adres i on niech wprowadzi do skryptu sprawdzającego, kto należy do jakiej sieci :wink:

Inaczej nic nie zrobisz, bo to się dzieje po stronie serwera.

Nie dasz rady przypisać sobie samemu takiego ip jak jest na uczelni.

Tego nie rozumiem:

"Następnie podajesz adminowi Twój adres i on niech wprowadzi do skryptu sprawdzającego, kto należy do jakiej sieci

Inaczej nic nie zrobisz, bo to się dzieje po stronie serwera. "

Ktoremu adminowi?

[a] z mojej uczelni? [ok, tylko po co i co to ma dac?]

kazdemu z adminow z bibliotek baz artykulow [niemozliwe - oni nic nie moga wiedziec i nawet sie domyslac]

czyli najprawdopodobniej na stronie www jest sprawdzane, czy możesz uzyskać dostęp do baz czy nie.

w/w - musi Cię autoryzować - dodać IP do ‘zezwolonych’ itd.

Jeżeli tak Ci się nie uda - zastosuj pulpit zdalny lub programy tego typu (np. darmowy RealVNC) - konfigurujesz serwer na kompie w pracy,

a następnie z domu łączysz się z pracą i za pośrednictwem tamtego pc wchodzisz do sieci :wink:

“konfigurujesz serwer na kompie w pracy”

[1] brzmi ciekawie - jak to sie robi?

[2] Na chwile obecna - i tak niewykonalne [bo komp w pracy, na wyjazdach i w domu to ten sam sluzbowy laptop], ale moze jakis inny daloby sie wskrzesic

[2b] czy taka skrzynka moze dzialac bez monitora itd. chyba tak - ale dla pewnosci pytam.

[3] O - jeszcze jedna watpliwosc - czy to pojdzie za NAT [takie haslo slyszalem, ale pewnosci nie mam czy moze miec zwiazek z tematem].

Kiedyś przez ten program na kumpla komputerze odpalałem emule :smiley: Pracujesz podobnie jak by tamten był komputer był u Ciebie w domu.

Wystarczy sama ‘skrzynka’, monitor potrzebny tylko do uruchomienia programu po jego stronie.

ściągasz np.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=50&id=506

Instalujesz w pracy, następnie włączasz jako user-mode i w opcjach programu dajesz tylko hasło .

Teraz w zależności od tego czy komp ma zewnętrzne ip - albo w domu po prostu wpisujesz w vncViewer (instaluje się razem z serwerem) oraz hasło i powinno być dobrze.

Jeżeli jednak nie da się połączyć (IP wewnętrzne na serwerze; firewall itd.), to do administratora sieci musisz się zwrócić z prośbą o przydzielenie zewnętrznego IP bądź przekierowanie portów (forwardowanie).

a moze chodzi ci o wpiecie sie do sieci VPN uczelni z zewnatrz? wtedy bedziesz widoczny jak w lanie, ale polaczenie tych sieci bedzie przez net.