Masowa obróbka zdjęć w Photoshopie ( mała porada potrzebna )

Witam, tak jak w temacie.

 

Potrzebuje pomocy w Photoshopie, nie wiem czy jest to możliwe a więc pytam.

 

Jest jakaś szybka masowa obróbka fotek ? Wrzucam kolor na każde zdjecie po kolei a chciałbym na wszystkie naraz ?

jest możliwa, sam nawet kiedyś korzystałem ale moja przygoda z PS zakończyła sie na CS4 więc nie wiem jak jest teraz

 

http://www.howtogeek.com/166973/how-to-automate-your-workflow-in-adobe-photoshop/

Jest to możliwe jeżeli chcesz nałożyć efekty na foty najpierw musisz stworzyć akcje potem nałożyć na fotkę za pomocą funkcji sekwencyjnych ps np batch

Droplet - masowa obróbka zdjęć.

Jest sporo pytań na ten temat więc wklejam instrukcję.

1.Zacznij od utworzenia nowego foldera w dowolnym miejscu.Ja wybrałem pulpit a folder nazwałem Rozmiar_50 ponieważ będzie mi służył do zmniejszania o 50% moich zdjęć ale tym samym sposobem możesz dokonać jakichkolwiek zmian w obrazkach (kadrowanie,ostrość,kolor…itp)

 

2.Skopiuj i wklej do foldera dowolne zdjęcie testowe.


 

3.Otwórz PS,nawiguj do nowo otworzonego foldera i otwórz zdjęcie testowe. (PlikOtwórz)

4.Wejdź w OknoOperacje i otwórz panel Operacje.Wcisnij przycisk Utwórz nową operację,nadaj operacji nazwę i kliknij Nagraj.


 


 

5.Od tej chwili program będzie sledził i rejestrował każdy twój ruch na planszy roboczej. 

Wejdź w ObrazRozmiar obrazu.Zmniejsz rozmiar o 50%.Możesz oczywiscie podać wartosci w pikselach np.1200x900 ale wtedy przy zmniejszaniu zdjęcia portretowe ulegną deformacji.


 

6.Wejdź w PlikZapisz jako i zapisz zmniejszone zdjęcie.Na pytanie czy nadpisać kliknij OK.Teraz zatrzymaj nagrywanie Operacji.


 

7.Wejdź w PlikAutomatyzujUtwórz droplet.Otworzy się okno zapisu.

W pierwszej pozycji “Zapisz droplet w” kliknij w “Wybierz”,wybierz lokalizację Desktop/Pulpit i nadaj dropletowi nazwę.Mój nazywa się po prostu Droplet.


 

8.Kliknij Save.Na pulpicie pokaże się ikona dropleta.


 

9.Gotowe.Teraz skopiuj i wklej do foldera Rozmiar_50 dowolną ilosć zdjęć które chcesz zmniejszyć.

Chwyć myszą folder,przeciąg go na wierzch  ikony Droplet i pusć.Automatycznie rozpocznie się zmniejszanie zdjęć.Po zakończeniu zmniejszenia sprawdź czy wszystko w porządku i nadpisz zmniejszone zdjęcia do foldera z którego pochodzą.