Masowa zmiana formatowania w MS Wordzie

Mam taki problem. Mam dokument tekstowy (kurs programowania) z formatowaniem tekstu (tytuły, nagłówki i tekst). Jest tego ponad 100 stron, a chciałbym szybko zmienić formatowanie tego tekstu, czyli wskazać np. dany typ aktualnego formatowania dla tytułów, program wyszukałby wszystkie formatowania tego typu i zamienił na inne określone przeze mnie. Jest takie coś możliwe w MS Wordzie 2007? Jak to zrobić?

Z góry dzięki.

w wordze XP jest to w “Edycja” - a później “Zamień” i tam się wybierało różne rzeczy (czcionka. - format, wielkość itp)

W Wordzie 2007 jest to chyba łatwiejsze niż w jakiejkolwiek poprzedniej wersji :slight_smile:

Zaznaczasz jakiś fragment tekstu (powiedzmy sformatowany stylem Nagłówek1), zmieniasz go wg. swoich potrzeb/upodobań (czcionka, kolor itp, itd). Na koniec zaznaczasz zmieniony fragment, PPM -> Style i 'Aktualizuj zgodnie z zaznaczeniem.

Zadziała bez pudła oczywiście tylko pod warunkiem, że pierwotny dokument był sensownie sformatowany, z użyciem styli akapitu i znaku. Jeśli nie - efekt może być różny :).

goomish , ale ja nie mam tych styli w galerii. Mimo to znalazłem już sposób: zaznaczam jeden element np. tytuł i obok znajdowania i zamieniania jest opcja “zaznacz wszystkie z podobnym formatowaniem” i po tym mam te wszystkie elementy zaznaczone i mogę je zmienić wszystkie na raz na konkretny styl.