Masowe pakowanie folderów i podfolderów w osobne archiwa

(neXt___) #1

Czołem! Mam pewien problem, a mianowicie: muszę spakować zbiorczy folder oraz jego podfoldery tak, aby efektem wyjściowym były archiwa każdego podfolderu. Sprawa jest trochę zagmatwana, więc może przedstawię to w nieco inny sposób. Posiadam folder, w którym jest ponad 800 podfolderów, a z pewnych przyczyn muszę każdy ten podfolder spakować (najlepiej do .zip). Jak widać, liczba podfolderów jest naprawdę duża, a ręczne pakowanie każdego prawdopodobnie skończyłoby się moją przedwczesną śmiercią, więc musi być jakiś sposób, aby to zrobić łatwiej :smiley: To jak, da się zrobić to w kilku kliknięciach myszą? Na platformie Linux bądź Windows.

(Pablo_Wawa) #2

Windowsowa linia poleceń:

FOR /D %F IN ("*") DO (

"C:\Program Files\7-Zip\7z.exe" a -t7z -mx9 -r -y "%F.7z" "%F"

)

Uruchamiasz będąc w folderze gdzie masz 800 podfolderów.

Oczywiście musisz mieć (w tym przypadku) program 7-Zip (darmowy). http://www.dobreprogramy.pl/7Zip,Program,Windows,12559.html

(neXt___) #3

Dzięki, właśnie o to mi chodziło! Przy okazji, zobaczyłem wyższość Linuxowej konsoli nad cmd Microsoftu, fuj

(Pablo_Wawa) #4

To jest oczywiste, że linuksowy shell bije na głowę wszystko to, co wymyślił do tej pory Microsoft. :slight_smile:

Dlatego warto (nie tylko w powyższego powodu) mieć na swoim komputerze z Windows wirtualną maszynę z jakimś Linuksem.

(reqoil) #5

Jesteś wielki, też mi zależało na 7zipie, ale jeśli ktoś nie ma takich wymagań chyba prościej zrobić to w Total Commanderze: zaznaczasz katalogi lub pliki, dajesz Alt + F5, zaznaczasz “utwórz oddzielne archiwa…”

:slight_smile:

(Pablo_Wawa) #6

Dzięki. Ale jak takie operacje robisz często/regularnie, to warto przygotować sobie skrypt (batch) wykonujący automatycznie tę “czarną robotę”. :slight_smile: