Masowe usuwanie aktualizacji Windows 8

Witam,

Na laptopie cały czas działała sieć WiFi udostępniana przez mobilny router z kartą SIM.
System nie był aktualizowany przez długi czas. Po aktualizacji okazało się że nie działa poprawnie sieć WiFi. Sieć WiFi widoczna jest prawidłowo, mogę się do niej połączyć jednak po połączeniu pokazuje się informacja że sieć jest ograniczona i nie mam dostępu do internetu.

Nie jest to problem samego routera ponieważ mogę się do niego łączyć z innych urządzeń i normalnie korzystać z internetu. Nie jest to raczej też wina karty WiFi i sterowników gdyż próbowałem je instalować na nowo, pobierając je z strony producenta laptopa.

Wychodzi na to że któraś aktualizacja coś namieszała.
Problem w tym że zainstalowało się około 100 aktualizacji a usuwając jedną nie mogę usunąć kolejnej bez wykonania restartu systemu. Po odinstalowaniu jednej poprawki znika przycisk odinstaluj. Nie mogę też zaznaczyć kilku aktualizacji i kliknąć odinstaluj, trzeba to robić pojedynczo dlatego szukam jakiegoś sposobu (aplikacji) która umożliwiłaby zaznaczenie wszystkich poprawek które mnie interesują i usunięcia ich za jednym razem

Możesz zrobić skrypt *.bat / *.cmd i nim odinstalować aktualizacje:

start /w wusa.exe /uninstall /kb:XXXXXXX /quiet /norestart

XXXXXXX - zamieniasz na numer aktualizacji, aby odinstalować następną kopiujesz linie i zmieniasz numer - przy 100 można dostać ataku szału, może ktoś pomoże ci zautomatyzować stworzenie skryptu lub poda inny wydajny sposób masowej deinstalacji.

http://blag.kazeno.net/solutions/uninstall-windows-updates (to opis jak zrobić przerwę by nie trzeba było odpalać skryptu kilka razy - czasem może się aktualizacja długo odinstalowywać i nagle skrypt przeskoczy dalej i może nie odinstalować części)