Masowe wydłużanie kolekcji mp3 o kilka sekund ciszy


(pd93) #1

Witam wszystkich użytkowników forum :wink:

Mam następujący problem. Mam >200 plików mp3 które chciałbym wydłużyć na końcu nagranie o powiedzmy przynajmniej sekundę ciszy np. poprzez doklejenie pliku mp3 z ciszą do pliku mp3 z nagraniem. Z racji dużej ilości plików ręczne wydłużanie w Audacity i podobnych programach nie wchodzi w grę.

I teraz pytanie. Czy znacie jakieś oprogramowanie do masowego łączenia plików mp3 (tu nagranie + cisza)? Ewentualnie czy macie jakiś inny pomysł jak rozwiązać taki problem?


(krystian3w) #2

[details=Epic fail]```bash
copy /b 1.mp3 + 2.mp3 + … 200.mp3 playlista.mp3


potem w edytorze tekstowym "plusa" zamieniasz na ciąg typu `+ cisza.mp3 +` (raz - najlepiej kursor mieć na początku polecenia lub na końcu).

jak wygenerować szybko listę plików z jednego folderu:
`dir /b > nazwyplikow.txt`

można też użyć Total Commander lub podobnego programu z opcją "Copy Selected Names To Clipboard"

potem zostaje kwestia czy taki plik działa, sortowanie, pliki w kilku katalogach (ścieżki lub ich szybkie przekopiowanie do tymczasowego folderu).

polecenia  wpisuje się do wiersza poleceń (Windows):
<img src="/uploads/default/original/3X/e/4/e422b537592f3064eb6d6500b40c8efc166e1d36.png" width="592" height="336">[/details]

(Domker) #3

Można też użyć Audacity i jego wsadowej konwersji.
http://wiki.audacityteam.org/w/images/8/89/TrimExtend.ny

Pobierasz wtyczkę Trim/Extend, wklejasz ją do katalogu “Plug-ins” w Audacity i “Efekt” > “Dodaj/usuń wtyczki” > zaznaczasz Nowe > zaznaczasz “Trim/Extend” i klikasz w "Włącz.

Restartujesz Audacity i “Plik” > “Edytuj Tory” > “Dodaj” > “Wstaw” - wybierasz polecenie TrimExtend, a następnie “Edytuj parametry” i przesuwasz suwak w przy “Trim / Extend end by” w sekundach wartość ciszy jaka ma być dodana. Potem “Wstaw” > ExportMP3.
Do export mp3 nie ma UI więc jakość pliku wyjściowego musisz ustawić w oknie eksportu jakiegoś otworzonego pliku dźwiękowego - program to zapamięta i z takim samym ustawieniem będzie eksportował pliki mp3.
Jak już to masz to dajesz “Plik” > “Zastosuj tor” > “Zastosuj do plików” i wybierasz pliki jakie ma przetworzyć. (wszystkie przetworzone znajdą się w podkatalogu).

Potem tylko pozostaje Ci połączenie mp3 w jeden plik.
Również możesz użyć do tego Audacity.
“Importuj” > “Dźwięk” - zaznaczasz przetworzone utwory, a następnie “Ctrl+A” > “Ścieżki” > “Wyrównaj ścieżki” > “Wyrównaj koniec do końca”. Pozostaje Ci export do mp3 i gotowe.


(krystian3w) #4

O to na pewno będzie lepsze i na 100% się odtworzy bez naprawiania pliku.


(pd93) #5

Dzięki za odpowiedzi :smiley:

Nie wiem czemu pierwszy post został usunięty, ale tym konsolowym sposobem, nieidealnym, zwalczyłem problem. Pliki się odtwarzają.

Wypróbuję jeszcze później rozwiązania z Audacity bo metoda jeszcze się przyda.


(krystian3w) #6

Nie usunięty a ukryty, GUI Audacity z wtyczkami / trybem wsadowym zrobi to lepiej i plik będzie odrobinę mniejszy (usunięcie około 397 zbędnych nagłówków mp3).


(pd93) #7

Tak. Audacity działa świetnie. O to mi właśnie chodziło :slight_smile: Dziękuję za wskazówki.