Masowe zmniejszanie zdjęć


(Mivex) #1

Poszukuję programu do masowego zmniejszania zdjęć z aparatu cyfrowego. Mam załóżmy 50 zdjęć JPEG o rozmiarach 2592x1944px i potrzebuję je wszystkie zmniejszyć do np. 500x375px. Nudne jest już zmniejszanie każdej fotki po kolei za pomocą IfranView więc proszę Was o pomoc. Nie musi być żadnych zaawansowanych funkcji - zależy mi tylko na zmniejszaniu najlepiej całych folderów na raz. I najlepiej freeware.


(Narv) #2

Pobierz i zainstaluj darmowy program VSO Image Resizer, program jest prosty w obsłudze mimi to posiada polski interfejs co dodatkowo ułatwia pracę. Jest jeszcze darmowy program Fotosizer, co prawda po angielsku ale jest bardzo prosty w obsłudze i chyba nikomu nie powinien sprawiać problemów ;).


(Mivex) #3

wielkie dzięki Narv


(Krzychuu) #4

Miver

KLIK

Przejrzyj stronki i masz.


(Tuchol) #5

Zwykły IrfanView starczy…


(Sebos99) #6

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=5&id=667

tu masz link do irfan view


(Kazina) #7

A ja znalazłem łatwiejszy sposób - bez instalacji oprogramowania od razu na stronie - Robi się samo zobaczcie http://www.allefoto.pl


(Narv) #8

@ kazina takie rozwiązanie nie sprawdzi się przy dużej ilości zdjęć, bo wysyłanie ich wszystkich na stronkę będzie trwało o wiele dłużej niż zmniejszenie ich za pomocą prostego programu. Poza tym jeżeli nie chcesz publikować zdjęć w Internecie to takie rozwiązanie też nie ma większego sensu.

Edytowałem swojego poprzedniego posta i dodałem prostsze, a zarazem szybsze programy do zmiany rozdzielczości obrazków. Oba darmowe.


(Marlena Gorska) #9

Ale jeżeli chodzi o masowe to ja proponuje HP image


(Vwpo) #10

zobaczcie sobie filmik!!

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-ekspresowo-zmienic-rozmiar-wielu-zdjec

:!: :?: :idea:


(Krzysztofjaroszek) #11

Temat masowego zmniejszania zdjęć był tyle razy wałkowany, dla przypomnienia http://www.noweprogramy.com/index.php?str=faq&programy=139


(Arturdll) #12

MegaZmniejszarka - fajny programik, chyba się nie da prościej zmniejszać zdjęć, klikasz na fotkę prawym myszką i voila! !!