Masowe zmniejszenie obrazków

Czy jest możliwe zmniejszenie za jednym razem 20plików graficznych .jpg do wymiarów takie jakie bedą mi odpowiadać ??

Tak, najprościej jest to zrobić w Irvanview. Wybierasz Plik->przetwarzanie wsadowe (albo wciskasz B). Dodajesz pliki do przeróbki i klikasz Opcje zaawansowane -> a tam wybierasz albo przycięcie albo zmioana rozmiaru - myślę że dasz sobie radę :slight_smile:

Można!! Pewnie są jakieś narzędzia ale ja nie znam ich. Jednak mam na to sposób za pomocą programu picasa2 otwierasz zdjęcia w picasa a następnie zaznaczasz te które chcesz zmienić, wejdź w menu u góry “Folder> eksportuj jako stronę internetową” wybierz ustawienia jakie cię interesują zapisz w wygodnym dla siebie miejscu!! odnajdź katalog images i tu znajdziesz zapisane wszystkie zdjęcia! WIEM ŻE TO NIE JEST PRZEZNACZONE DO TEGO!! ALE JAK NA RAZIE NIE MA INNYCH ODPOWIEDZI!! POZDRAWIAM

a nie Irfanview??

OK to spytam o co innego jeszcze czy gifa, którego sam zrobiłem da się zmniejszyć do wymiaru jaki chce ? tzn tak zeby animacja działala ?

zmiejszenie x plików w photoshopie (nie wiem czy to najłatwiejszy sposób)

  1. skopiuj wszystkie pliki do nowego folderu

  2. otwórz pierwsze zdjęcie i otwórz paletę ZADANIA tam na dole kliknij UTWÓRZ NOWE ZADANIE i nadaj nazwę PRZESKALOWANNIE

Kliknięcie przycisku NAGRAJ rozpocznie nagrywanie wszystkich operacji z rysunkiem

  1. Otwórz menu OBRAZEK i wybierz polecenie WIELKOŚĆ OBRAZKA

w tym oknie ustawiasz parametry jakie cię interesują i ok . Zapisujesz rysunek i zamykasz a potem zatrzymujesz nagrywanie zadania

  1. Z menu PLIK -> AUtomatyzuj-> WSAD

w polu ZADANIA wybierz nazwę przeskalowanie z listy ŹRÓDŁO wybierz folder i kliknij wybierz, wskaż folder ze zdjęciami które chcesz wykorzystać . CEL-> BRAK i ok i samo sie robi :slight_smile:

ok dzieki wszystkim

Efekt waszej pomocy możecie zobaczyć w mojim podpisie :smiley:

I tak jest za duży. :wink:

O zmniejszaniu plików GIF było wiele razy.

Wystarczy poszukać.

A także pod avatarem :stuck_out_tongue: