Mass Effect - restartuje komputer

Witam!

Kupiłem używaną grę Mass Effect Edycja Rozszerzona. Instalacja przebiegła bez problemu. Niestety instalacja dodatku Bring Down the Sky wymagała ok. 0,5GB miejsca na dysku. Posiadałem jedynie 230mb, więc zmniejszyłem plik strony z wartości:

max: 4GB, min:2GB

na

max:1,5GB, min: 1,5GB

Musiałem to zrobić, gdyż na Windows przeznaczone mam jedynie 19,9GB, więc odinstalowałem wszystko co tylko mogłem i zostawiłem praktycznie samego Windowsa.

Dzięki temu zainstalowałem bezproblemowo dodatek i później patch 1.02

Przy próbie uruchomienia gry: (ustawiłem średnie ustawienia)

  1. Przez ok. 0,5 min widniał obrazek Mass Effect na tle mojego pulpitu, a za chwilę na pasku Start pojawił się jeszcze jeden proces Mass Effect (miałem 2 razy Mass Effect na pasku na dole), później cały ekran zrobił się czarny i wyskoczył jakiś błąd “nv_cośtam” (prawdopodobnie coś z nvidia). Jako, że klikanie OK nic nie dawało to zrestartowałem komputer guzikiem. Po uruchomieniu sprawdzał się dysk w poszukiwaniu błędów.

  2. Postanowiłem uruchomić grę po raz drugi. Tym razem sytuacja była taka sama jak w pkt. 1 z tą różnicą, że nie pojawił się błąd “nv_cośtam” lecz ekran zrobił się na 0,5 s niebieski z napisami i komputer sam się zrestartował.

  3. Tym razem wszystko było podobnie do pkt.2 z tą różnicą, że na pasku Start był tylko jeden napis Mass Effect i zmieniłem ustawienia w oknie konfiguracji na najniższe. Po za tym był znowu niebieski ekran z napisami przez 0,5 s i restart komputera.

Później już nie uruchamiałem gry.

Dodam, że wcześniej (jeszcze przed edycją pliku strony) instalowałem demo Mass Effect 2 i działało bez problemu.

Mój sprzęt:

Windows XP Home Edition 32bit

Pentium 4 3.02 GHz

GeForce Gainward 9600GT 512MB

2GB RAM DDR1

Pomożecie?

P.S. Nie mogę napisać do Pomocy Technicznej, ponieważ wymagają podania klucza rejestracji elektronicznej, którego niestety nie dostałem od osoby, z którą wymieniałem się grą. Staram się nawiązać z nią kontakt i zapytać czy nie posiada tego klucza.

Pierwsze co bym w tym momencie zrobił to : instalacja Mass Effect na innej partycji ,nie na systemowej ,o ile taką posiadasz.

Te napisy są dosyć kluczowymi informacjami na temat błędu. Sprawdź czy masz ustawiony Mały zrzut -

Przechwytywanie___.JPG

Jeżeli nie to tak ustaw ,po niebieskim ekranie pojawi się zrzut w lokalizacji :

C:\Windows\Minidump spakuj ten folder w zip i wstaw na http://www.zippyshare.com ,daj linka.

Ze skrawka informacji można się domyślać że to dotyczy sterownika graficznego Nvidii .Zaktualizuj ten sterownik ,zaktualizuj DirectX ,instaluj DirectX przy instalacji gry.

Zainstalowałem DirectX z płyty z grą i gra wystartowała! Wielkie dzięki za poradę, sam bym an to nie wpadł.

230MB ? na dysku C: powinieneś mieć ponad 10GB wolnego miejsca inaczej będziesz mieś mocny spadek wydajności.