Masz 30 Dni na aktywacje

Witam !

Mam problem. Posiadam orginalny system windows XP z 2002 roku. Dzis zrobiłem format obu dysków i po instalacji systemu na pasku w prawym dolnym rogu pojawiły się 2 kluczyki i wyskoczył mi komunikat "Liczba dni pozostałych do końca…(bla bla bla). Nie wiem co z tym zrobić. Pierwszy raz spotykam się z czymś takim… Wie ktoś co na to poradzić?

Normalne.

To zabezpieczenie przed nielegalnym używaniem systemu. W praktyce, za każdym razem po instalacji systemu trzeba go aktywować. Czasami taki komunikat pojawia się również nagle. Nie pozostaje nic innego jak aktywować system. Można to zrobić przez Internet. Można to zrobić przez telefon, jeżeli aktywacja przez Internet się nie powiedzie. Można też przedzwonić* i poprosić o pomoc i pokierowanie krok po kroku w tej sprawie.

* - numery telefonów można znaleźć tutaj:

http://blogs.technet.com/b/mkedziora/ar … ienta.aspx

Pozdrawiam. :slight_smile:

Poszukaj naklejki z kluczem od systemu ( teoretycznie powinien być na obudowie kompa) i aktywuj system w/g tego jak prowadzi Cie ten “programik” do aktywacji , i po kłopocie

Klucz z nalepki wpisuje się w czasie instalacji a aktywacje można zrobić przy pierwszym uruchomieniu systemu już po instalacji lub odłożyć na czas późniejszy nie dłuższy niż 30 dni po tym czasie będziemy zmuszeni do aktywacji :slight_smile:

pysiu , no chyba, że to Windows XP ze zintegrowanym SP3. Wtedy nie trzeba podawać klucza podczas instalacji, można to zrobić później, co do czasu, w którym trzeba aktywować system nie jestem pewien.

w 2002 roku nie było xp z sp 3

Fakt, przepraszam. Oczywiście istnieje możliwość integracji XP z SP3, ale nie będę dywagować. :slight_smile:

tak, wystarczy kliknąć w ten dymek i postępować zgodnie z instrukcją :slight_smile: