Masz Windowsa 7? Spróbuj użyć tego programu :/

Witam.

Może komuś z Was uda się w pełni korzystać z programu KeyboardEx na 7-e? Ponoć taki super system, cudowny “tryb xp” i od 21.03.2010 nikt z M$ nie potrafi mi pomóc. Pisałem nawet do autora, od lat już go nie “wspiera”. Owszem program bez problemu się odpala, ale jak przychodzi do jego używania - NIC. Od lat używam tego programu, ŻADEN inny nie jest w stanie mi go zastąpić, mało tego, tylko dlatego, że ten program nie działa na 7-e - nadal zostałem przy xp. Może Tobie się uda? pzdr.

Mówisz, że inny program nie wchodzi w grę, ale myślę, że powinieneś spróbować AutoHotkey - myślę, że się dziwisz. Co prawda trzeba nieco więcej wysiłku, ale efekty są tego warte.

Swoją drogą, tego KeyboardEx próbowałeś używać przez Tryb WinXP? Jeśli tak, to nie dziwi mnie, że nie działał. Przecież on by uruchomiony jedynie w wirtualnej maszynie - skróty mogły działać co najwyżej wewnątrz innych tak uruchomionych aplikacji.

Za chwilę testuję AutoHotkey, dziękuję. Na 7 Keyboardex w żadnym trybie nie chciał pracować poprawnie. Miałem 7 15min zainstalowaną, wywaliłem, może za szybko. Dlatego pomyślałem, że ktoś z Was ma 7 na co dzień…chodzi o wklejanie testu w aktywne okno, najlepiej, żeby można było klawisze F1 F2 F3 itp. np. teraz mam w Keyboardzie naciskam F1 i wkleja mi tekst na Skype “witamy w sklepie …”. Testuje teraz Type Pilot ale tam można tylko skróty literowe np. q2 i wpisuje mi żądany tekst, niby ok…ale ma problemy z czatem firmowym tzn coś takiego jak czaty wp, onetu, interii. Keyboard działa wszędzie bez problemu…

ps. Type Pilot daje radę, tylko dziwna informacja od producenta "Type Pilot (367K) - Win 95/98/ME/NT4/2000/XP/Vista (not been tested with Windows 7) " Mają kilkanaście programów, a nie chciało im się sprawdzić czy działa na 7? :confused:

Chciałem sobie sprawić http://www.allegro.pl/item976212624_klawiatura_gamingowa_roccat_valo.html droga ale ma dziesiątki dodatkowych klawiszy…średnio mi się widzi wywalić 400zł, a okaże się, że klawiszy M1 M2 M3 M4 M5 ITP programik nie “widzi”, albo nie działają na 7-e z keyboaredem lub innym…

W AutoHotkey bez problemu zrobisz, to co napisałeś. W skrócie trzeba zrobić tak:

  1. Utwórz plik o rozszerzeniu ahk.

  2. Plik możesz edytować w czymkolwiek. Wpisz co chcesz zrobić (szczegóły niżej). Linijki domyślne najlepiej zostaw w spokoju, a swoje komendy pisz pod nimi.

  3. Otwórz ten plik programem AutoHotkey.exe (prawdopodobnie zwykły dwuklik wystarczy). Gotowe.

W Twoim przypadku, plik powinien wyglądać mniej więcej tak:

#NoEnv

SetWorkingDir %A_ScriptDir%

SendMode Input


#IfWinActive Skype ; (to jest komentarz) usuń tę linijkę, jeśli skrót ma działać także w innych aplikacjach

F1:: Send witamy w sklepie ....

#IfWinActive

Skrót nie będzie działać w programach uruchomionych z uprawnieniami admina o ile plik ze skrótem też nie będzie z nimi uruchomiony.