Maszynę do pisania poznać czas

Urządzenie może i przestarzałe, ale ja to wstecz chyba się cofam :wink: W każdym razie, maszyny takowej nigdy nie używałem i nigdy nie posiadałem więc nie znam zasad jej użytkowania oraz eksploatacji. Szukałem informacji, ale do tego to chyba mam dwie lewe nogi i ręce. Czy ktokolwiek byłby tak miły podzielić się ze mną wiadomościami na temat tegoż wynalazku?

http://www.sciaga.pl/tekst/7358-8-bodow … _dzialanie

:smiley:

Przepraszam, ale tekst jednym ciągiem pisany z tajemniczymi pojęciami nic mi nie daje :?

Ja swego czasu pisałam na niemieckiej maszynie do pisania (chyba nawet jeszcze w piwnicy leży :stuck_out_tongue: ). Obsługa prosta, układ klawiszy QWERTY lub QWERTZ. W mojej jest taśma z atramentem (im dłużej jedna taśma uzytkowana tym słabsza wyraźność tekstu), nie wiem czy w elektrycznych maszynach też tak jest, ja mam mechaniczną.

Enter zastępuje tzw. powrotnik ręczny.

Najgorsze zawsze było jak się zrobiło błąd- backspace’a niestety nie ma :wink: Więc w ruch szedł albo korektor (trzeba było dość długo czekać, żeby wyschnął, bo łatwo można było zakleić literkę :stuck_out_tongue: ) albo drapanie żyletką.

Ogólnie na pisanie na maszynie mechanicznej trzeba włożyć sporo wysiłku- pamiętam jak pierwszy raz dziadek pozwolił mi popisać na niej to na drugi dzień miałam zakwasy :lol:

Musisz palić kalkę po każdej tajnej notce bo panowie z CIA: LA lub ojciec Mateusz ją zeskanują i po Tobie :stuck_out_tongue: