Mata bitumiczna i folia...?


(Tofifik12) #1

Przyszły mi maty bitumiczne z allegro i jak odkleję folię z pod spodu i skleję jedną matę z drugą a później jak odkleję to jest na każdej macie folia. Moje pytanie kieruję czy zrywać tą folię czy nie żeby lepiej odprowadzały ciepło :? Proszę was o odp dodam link z allegro http://www.allegro.pl/item522837836_maty_bitumiczne_wygluszjace_profesjonalne_maty.html a i te maty co mam są twarde :slight_smile:

PS. Nie widziałem w jakim dziale to umieścić więc wybrałem ten...


(WODZU) #2

Hmmm, mnie się wydawało że mata bitumiczna służy do tłumienia drgań, a ciepło to raczej izoluje, a nie odprowadza.


(Adalbert) #3

http://forum.pclab.pl/index.php?showtop ... &p=4213381

Hmm nie wiem o co dokładnie Ci chodzi, przecież maty nie mają za zadania odprowadzać ciepła... Może link powyżej pomoże.


(Tofifik12) #4

A no tak :slight_smile: Bo jak robić skrzynkę na dysk to trzeba go uszczelnić żeby jak najmniej przestrzeni było :smiley: I wtedy nie będzie się grzał? :slight_smile:


(Adalbert) #5

A tak chcesz zrobić. :slight_smile:

Możesz go uszczelniać, wiadomo że będzie się mocniej grał, ale jak w stresie nie będzie przekraczał 45*C a w idle 40*C to wszystko będzie w porządku, musisz sam zobaczyć jak Twój dysk zareaguje. :slight_smile:


(Tofifik12) #6

Teraz dysk jest w zatoce 5.25 i leży na gąbce a boki są wyklejone matą z tyłu też mata a z przodu wentylator 80, dysk ma ok 33*C :slight_smile:


(Adalbert) #7

I Ty go jeszcze słyszysz? To jest przyjemny dźwięk, tak jak silnika samochodu. :slight_smile:

33*C to jest mało, możesz spróbować oklejać go.


(Tofifik12) #8

Tak bardzo przyjemny jak coś by Ci nad uchem piszczało to nie wiem czy by to było takie przyjemne :frowning: Już nie wiem co zrobić żeby ten dysk wyciszyć... :-x Muszę coś zrobić bo z dysku wydobywa się nieprzyjemny pisk i jak zauważyłem to przez talerze... Piszczy od dołu i od góry...Nie mam już pomysłów jak bym mógł temu zaradzić :evil:


(Adalbert) #9

A pisk to co innego. :slight_smile: Oklejaj go więc, może coś pomoże...


(Tofifik12) #10

To trzeba go bardzo szczelnie okleić a ja takich zdolności nie mam :frowning: Ludzie pomóżcie mi co mógłbym zrobić z nim :frowning: