Matlab& Simulink dla studentów

Witam, jestem studentem politechniki wrocławskiej. Na laboratoriach z miernictwa i automatyki coraz częściej zaczynami posługiwać się Matlabem. Oczywiście prowadzący wymaga od nas na sprawozdaniu wykresów z symulacji zrobionych w simulinku itp. Czy MathWorks udostępnia jakąś studencką darmową wersję tego programu?

Skoro prowadzący wymaga to niech udostępni instalkę programu …

Mądrala się znalazł. Nie jest to takie proste. Program nauczania jaki jest, taki jest. MatLAB tani nie jest więc uczelnie kupują licencje np. na 10 - 15 stanowisk i zakładają, że student wszystko zdąży zrobić na zajęciach. A tak się niestety nie da. MathWorks nie udostępnia wersji dla studentów, a uczelnia dać programu nie może, bo nie ma tylu licencji. Ogólnie rzecz biorąc z MatLABem jest tak, że jak ktoś chce na nim pracować (i zdać) to niestety musi zainteresować się wersją czarnorynkową. ;/ W sumie u mnie na studiach również prowadzący to insynuowali.

Swego czasu jeden z prowadzących dał mi instalator i plik licencji. Nic to nie dało, bo licencja wykrywała chyba IP i można było uruchomić program tylko z terenu uczelni. Tak przynajmniej mi się wydaje, bo kiedyś serwer padł u mnie na wydziale i zajęcia przez to były teoretyczne.

Muszę przyznać moderatorowi rację. Jeśli prowadzący zajęcia wymaga zrobienia zadania na zajęciach to jedno.

A jeśli student musi nauczyć się programu, to pozostaje mu czytelnia i poszukiwanie manuali w internecie co najwyżej.