Matrix na ekranie

Witam, pisze z telefonu bo komputer jak widać przestał wspolpracowac, wczoraj się już zaczęło to dział w nocy otóż korzystałem z komputera i nagle zaczęły się takie dziwne paski pokazywać, to pomyślalem że go zresetuje, tak też uczyniłem, zaczęło się robić 100 parę aktualizacji systemu myślę poczekam, ale znów ekran się taki dziwny zrobił i go zredetowalem, po zresetowaniu nastopilo wycofanie zmian (w aktualizacjach) i włączył się dalej, ale co rusz taki ekran się robił. Wylaczylem komputer polozylem się spac, rano wstalem i myślę wygram system ale nie dałem rady, przy rozpakowaniu już plików w instalatorze zrobił się taki ekran ze nic nie było widac… No i reset zrobiłem i od tamtej pory mam tak jak na filmiku. A komputer ogólnie formatowalem 3dni wcześniej wgralem sterowniki od karty itd i grałem w gry i wszystko a tu nagle bach i takie kwiatki w nocy wczoraj ;( wie ktoś jak mogę temu zaradzić? Kabel hdmi kupiłem nowy ale to nic nie dało ;/https://docs.google.com/file/d/0B6O0p-NFn7QWckN6aENSMnhOd0E/edit?usp=docslist_api

Nie ma filmiku.

 

Sprawdź na innej karcie graficznej (może masz zintegrowaną, jak nie to pożycz jakąś od sąsiada). Jak nie karta to ostatnio kolega miał podobny przypadek z matrycą monitora, coś się zaczęło ulatniać pod matrycą.

Zaraz dodam filmik, bo nagrywalen z smartfona i trochę zajmuje. Jedno zdjęcje wrzuciłem co pokazuje się po ekranie powitalnym. Monitor Napewno sprawny podlaczalem komputer pod plazme i to samo się dzieje

Karta to Msi r9 270x gaming

Dziwne by pedestala nagle działać ;/ a nie mam skąd wziąść innej karty ;/monitor sprawny bo podłączalem kompa pod plazme i to samo jest

Proszę to jest filmik: https://docs.google.com/file/d/0B6O0p-NFn7QWVVJ6dzRmUFV0cXc/edit?usp=docslist_api

Mogę podesłać jeszcze parę zdjęć bo kompletnie nie mam pojęcia co to za chilerstwo się stało, może ktoś bedzie wiedział ;(

Dodatkowe zdjęcia i filmiki w niczym nie pomogą. Jak nie wyciągniesz karty i nie sprawdzisz na innej to się nie dowiesz czy padła. Podejrzewam że nikt nic innego nie wywróży ze screenów skoro nikt nie odpisuje :wink:

Są da powody dla, których tak może się dziać:

  1. Uszkodzona matryca monitora.

  2. Zepsuta karta graficzna.

Stawiam na grafikę, bo te artefakty pojawiają się po bootowaniu, gdy powinien się ładować system.

Podłączyć monitor pod inny pecet i będzie wiadomo - monitor czy pc. Jeśli się okaże, że to coś z monitorem, to może to być uszkodzenie w układzie logicznym matrycy (tzw. t-con).

Monitor działa na innym komputerze, dziś komputer po podłączeniu pod plazme działałal po którymś resecie, tzn lądował się system normalnie, po załadowaniu na pulpit chwilą mijala i to samo, migotanie, paski, kropki cuda nie widy

To już teraz jest na 100% pewne, że to uszkodzona grafika.

Grafika musi pójść na gwarancję, niestety.

Próbowałeś w trybie awaryjnym ? (F8 podczas uruchamiania komputera - tryb awaryjny). Ew spróbuj jakieś distro live cd / poczekaj po wejściu do bios.