Matrox g400 a Direct X i nie tylko

Witam,mam prośbe o wyjaśnienie,nie bardzo sie orientuje w grafice.

Mam karte Matrox G400 Dual Head 32MB.

I teraz kilka pytań:

Czy współpracuje ona z Direct X 9.c?

Czy jeśli nie to coś tracę?-Nie gram,używam kompa głównie do Photoshopa no i netu.

Czy jest sens ją wymieniać na lepszą,nowszą?

Czy jeśli kupie jakąs wypasioną powiedzmy za 500-600 pln to czy coś mi to da w pracy z Photoshopem?Podobno Ta karta była najlepsza do grafiki 2D ale to było kilka lat temu.

I jeszcze troche z innej beczki.

Nagrywarki DVD z twardym dyskiem są jeszcze bardzo drogie.

W jaki sposób wykorzystać kompa jako magnetowid?

Co potrzebuje? Karty TV? Nowej karty graficznej z wyjsciem TV?

Czy nagrywając na kompa program z TV,moge sie spodziewac tego ze po przegraniu na DVD i włozeniu płytki do stacionarnego playera bede miał zachowaną taką jakość nagrania jak bym nagrywał na stacjonarnej nagrywarce DVD?

Troche długo,sorry ale dręczą mnie te wątpliwosci.

współpracuje z DX9.0c ale nie wykorzystuje go w pełni(brak wsparcia technicznego)

DirectX to program stworzony gl po to aby wspomagać działanie gier, więc nie grając niewiele tracisz.

Aby używać kompa jak magnetowidu potrzebna ci przede wszystkim karta tv - karty graf. z tv-out tylko podają sygnał do telewizora ale go z tamtąd nie pobieraja, wiec nie da sie przez nie zgrywać obrazu na dysk.

Natomiast na jakości zgrywanego obrazu przez karte tv nie stracisz gdyż daje ona spory wybór jak można nagrywać - również z jakością dvd. Tylko potrzebny jest spory dysk twardy bo rozmiary takich plików są duuuże. No i potrzebujesz niezłego procesora - ja na Athlonie 1,4 i karcie Radeon 9550 nie jestem w stanie nagrywać w najwyzszej oferowanej przez moją karte tv jakości, bo gubi się sporo klatek.

Mam Athlona 1.84 Gh,ciekawe jak by sobie poradziła mój Matrox z tym nagrywaniem?

Czy wogule sobie poradzi,czy od razu sie rozglądać za jakąś nową grafiką?

Jeśli tak to jaką karte kupic zeby zabardzo nie przepłacić ale żeby sobie poradziła?

I jeszcze jaką radzicie kupic karte TV?