Matrox Millennium G450 DualHead gry nie chodzą

Cześć mam poważny problem z Matrox Millennium G450 DualHead Problem polega na tym że gry typu wolf et need for speed most wanted czy tez prosta gra pod zgledem graficznym tibia nie ruszają :frowning: nie mam pojęcia czy to wina sterownika od grafy czy też wina czegoś innego … mam proca P3 1ghz ram ( a dokładnie rimy pamięci serwerowe ) 384 mb na szynie 800 mhz dysk 160 gb zasilacz 350 W męczę się już od tygodnia bo chciałem w wolnych chwilach pograć sobie w wolfa et albo nfs mw a brat w tibie. Oczekuje pomocy :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile:

Sprawdź błędy w podglądzie zdarzeń:

Start => Panel Sterowania => Narzędzia Administracyjne => Podgląd zdarzeń

Jeśli będą jakieś na czerwono, to wklej szczegóły.

Sprawdź RAM programem --> Memtest86

Sprawdź temperatury programem --> EVEREST Home Edition

Komp się nie resetuje? Nie sypie błędami?

Typ zdarzenia: Błąd

Źródło zdarzenia: SideBySide

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 32

Data: 2007-01-04

Godzina: 15:41:29

Użytkownik: Brak

Komputer: ADMIN

Opis:

Nie można odnaleźć zestawu zależnego Microsoft.VC80.MFCLOC; ostatni błąd: Odnośny zestaw nie jest zainstalowany w tym systemie.

takie coś wywala i tak z 5 pod rząd ten sam błąd

Typ zdarzenia: Błąd

Źródło zdarzenia: E100B

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 4

Data: 2006-12-29

Godzina: 11:58:35

Użytkownik: Brak

Komputer: ADMIN

Opis:

Karta \DEVICE{A46C29CD-DDF6-4792-A577-6266FE57A714}: łącze karty nie działa

Dane:

0000: 00 00 04 00 02 00 58 00 …X.

0008: 00 00 00 00 04 00 04 c0 …À

0010: 00 00 00 00 00 00 00 00 …

0018: 00 00 00 00 00 00 00 00 …

0020: 00 00 00 00 00 00 00 00 …

0028: 04 00 04 c0 …À

i na początku takie coś jeśli chodzi o zakładkę system

bo w aplikacjach i zabezpieczeniach nic nie wywala

a co do restartu to nic takiego się nie dzieje

ja się spodziewam że to wina sterowników od grafy jednak ale nie znam takich ze strony producenta na których gry ruszają … na tych nowszych ładnie wszystko jest jak trzeba wykrywa ale grać nie idzie bo po prostu wywala błąd że brakuje mi czegoś z DirectX mu coś nie pasuje albo z OpenGL :frowning:

dodam jeszcze może do przykładu komunikat z tibi jak chce uruchomić

Video surface allocation failed (Error Code 12 )

please choose another video graphics mode

Proszę o pomoc bo już bez rady się staje :frowning:

Najnowsze sterowniki dostępne na stronie producenta nie obsługują trybu Direct 3D, proponuje ściągnąć starsza wersje sterownika z serwera ftp : ftp://ftp.matrox.com/pub/mga/archive

zainstalowałem prawie wszystkie stery i niestety nie pasują :frowning: niektóre stery po uruchomieniu gry pozwoliły sobie na błąd na niebieskim tle :stuck_out_tongue: może dacie jakiś link konkretny od tej grafy :frowning: ?

Pozdrawiam

Złączono Posta : 13.01.2007 (Sob) 10:04

nikt nie ma takiej grafiki ?! cały czas się męczę nad nią nie mogę nigdzie dorwać stera co ma tego D3D :frowning: POMOCY ! ferie są a ja sobie w nic nie pogram :frowning: ! ! ! ! !

lepszego linku nie dostaniesz bo to jest serwer ftp producenta karty. Zainstaluj przykładowo sterownik ftp://ftp.matrox.com/pub/mga/archive/2k … 592_tv.exe dla wind xp albo windows 2000, zakładam że masz jeden z tych systemów i powinno być ok, przed instalacja usuń poprzedni sterownik. Nie powinno być blue screen-a bo ten sterownik obsługuje ta karte graficzna.

A może czas na lepszą kartę ?

Może uszkodzona?

Może masz bałagan w systemie?

Zainstaluj najnowszy directX.

Matrox to nie jest karta przeznaczona dla graczy, gry mogą być nie kompatybilne z kartą.

Sprawdź ją 3Dmarkiem może uszkodzona.

Matroxy nie są do gier, a Tibia na moim starym kompie też ledwo działała… bo wcale nie jest tak mało wymagająca (poczytaj sobie jej wymagania sprzętowe), poza tym na karcie biurowej będzie CI bardzo ciężko w cokolwiek pograć, nawet jeśli uda Ci się odpalić którąś z tych gier, wydajność będzie taka, że i tak nie będziesz w stanie grać… proponuję wymianę karty na GeForce/Radeon jeśli chcesz pograć…