Matrox Millennium G450 DualHead gry nie chodzą

(Djsdami) #1

Cześć mam poważny problem z Matrox Millennium G450 DualHead Problem polega na tym że gry typu wolf et need for speed most wanted czy tez prosta gra pod zgledem graficznym tibia nie ruszają :frowning: nie mam pojęcia czy to wina sterownika od grafy czy też wina czegoś innego .. mam proca P3 1ghz ram ( a dokładnie rimy pamięci serwerowe ) 384 mb na szynie 800 mhz dysk 160 gb zasilacz 350 W męczę się już od tygodnia bo chciałem w wolnych chwilach pograć sobie w wolfa et albo nfs mw a brat w tibie. Oczekuje pomocy :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile:

(Joan Sunshine) #2

Sprawdź błędy w podglądzie zdarzeń:

Start => Panel Sterowania => Narzędzia Administracyjne => Podgląd zdarzeń

Jeśli będą jakieś na czerwono, to wklej szczegóły.

Sprawdź RAM programem --> Memtest86

Sprawdź temperatury programem --> EVEREST Home Edition

Komp się nie resetuje? Nie sypie błędami?

(Djsdami) #3

Typ zdarzenia: Błąd

Źródło zdarzenia: SideBySide

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 32

Data: 2007-01-04

Godzina: 15:41:29

Użytkownik: Brak

Komputer: ADMIN

Opis:

Nie można odnaleźć zestawu zależnego Microsoft.VC80.MFCLOC; ostatni błąd: Odnośny zestaw nie jest zainstalowany w tym systemie.

takie coś wywala i tak z 5 pod rząd ten sam błąd

Typ zdarzenia: Błąd

Źródło zdarzenia: E100B

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 4

Data: 2006-12-29

Godzina: 11:58:35

Użytkownik: Brak

Komputer: ADMIN

Opis:

Karta \DEVICE{A46C29CD-DDF6-4792-A577-6266FE57A714}: łącze karty nie działa

Dane:

0000: 00 00 04 00 02 00 58 00 ......X.

0008: 00 00 00 00 04 00 04 c0 .......À

0010: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........

0018: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........

0020: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........

0028: 04 00 04 c0 ...À

i na początku takie coś jeśli chodzi o zakładkę system

bo w aplikacjach i zabezpieczeniach nic nie wywala

a co do restartu to nic takiego się nie dzieje

ja się spodziewam że to wina sterowników od grafy jednak ale nie znam takich ze strony producenta na których gry ruszają ... na tych nowszych ładnie wszystko jest jak trzeba wykrywa ale grać nie idzie bo po prostu wywala błąd że brakuje mi czegoś z DirectX mu coś nie pasuje albo z OpenGL :frowning:

dodam jeszcze może do przykładu komunikat z tibi jak chce uruchomić

Video surface allocation failed (Error Code 12 )

please choose another video graphics mode

Proszę o pomoc bo już bez rady się staje :frowning:

(Lmarchewka) #4

Najnowsze sterowniki dostępne na stronie producenta nie obsługują trybu Direct 3D, proponuje ściągnąć starsza wersje sterownika z serwera ftp : ftp://ftp.matrox.com/pub/mga/archive

(Djsdami) #5

zainstalowałem prawie wszystkie stery i niestety nie pasują :frowning: niektóre stery po uruchomieniu gry pozwoliły sobie na błąd na niebieskim tle :stuck_out_tongue: może dacie jakiś link konkretny od tej grafy :frowning: ?

Pozdrawiam

Złączono Posta : 13.01.2007 (Sob) 10:04

nikt nie ma takiej grafiki ?! cały czas się męczę nad nią nie mogę nigdzie dorwać stera co ma tego D3D :frowning: POMOCY ! ferie są a ja sobie w nic nie pogram :frowning: ! ! ! ! !

(Lmarchewka) #6

lepszego linku nie dostaniesz bo to jest serwer ftp producenta karty. Zainstaluj przykładowo sterownik ftp://ftp.matrox.com/pub/mga/archive/2k ... 592_tv.exe dla wind xp albo windows 2000, zakładam że masz jeden z tych systemów i powinno być ok, przed instalacja usuń poprzedni sterownik. Nie powinno być blue screen-a bo ten sterownik obsługuje ta karte graficzna.

(JNJN) #7

A może czas na lepszą kartę ?

Może uszkodzona?

Może masz bałagan w systemie?

Zainstaluj najnowszy directX.

(Michal Kolatek) #8

Matrox to nie jest karta przeznaczona dla graczy, gry mogą być nie kompatybilne z kartą.

Sprawdź ją 3Dmarkiem może uszkodzona.

(Piojarek) #9

Matroxy nie są do gier, a Tibia na moim starym kompie też ledwo działała... bo wcale nie jest tak mało wymagająca (poczytaj sobie jej wymagania sprzętowe), poza tym na karcie biurowej będzie CI bardzo ciężko w cokolwiek pograć, nawet jeśli uda Ci się odpalić którąś z tych gier, wydajność będzie taka, że i tak nie będziesz w stanie grać... proponuję wymianę karty na GeForce/Radeon jeśli chcesz pograć...