Matryca o innej rozdzielczości

Witam co stanie sie gdy wepne matrycę 40 pin do netbooka z rodzielnością () matrycy) 1280x720 wzamian za matryceę 1024 X 600 ? będzie zdeformowany czy da sie ustawić ?

Ja też jakiś miesiąc temu rozważałem taki pomysł - sam mam netbooka Asus EeePC 1000HE z matrycą 10.2" pracującą w rozdzielczości 1024x600 i szukałem rozwiązań by uzyskać rozdzielczość 1280x800 lub ewentualnie 1366x768. Pomijając już problem wymiarów (czy nowa martyca zmieści się w miejsce starej), pozostają jeszcze 2 kwestie: zgodność sygnałów na złączu LVDS oraz rozpoznanie i obsługa większej rozdzielczości przez netbooka (BIOS i system operacyjny). Na razie sprawę odłożyłem i zamierzam zlecić ją jakiemuś serwisowi laptopów (oni mają większe pojęcie w tych sprawach) - ja w każdym razie przewiduję, że przy większej rozdzielczości matrycy w najgorszym razie na ekranie będzie wyświetlany obraz o “starej” rozdzielczości (tj. 1024x600) zajmujący tylko fragment większej matrycy (wątpię by się włączyło automatycznie skalowanie, ale może tak?) i pomóc tu wtedy może modyfikacja tablic DSDT w BIOSie oraz ewentualnie sterowników do systemu operacyjnego. Ja planuję zlecić do serwisu taką robotę gdzieś w połowie maja (wraz z innymi modyfikacjami) i jak będę coś konkretnego wiedział, to dam znać.

Napisz, jaką dokładnie masz matrycę, jaką docelową chcesz mieć i jakim laptopem dysponujesz?