Matryca padła czy co? - opis problemu

Witam. Opisywany HP Pacillon dv9500. Przyniesiono mi dzisiaj abym spróbował naprawić. Włącza się, ale ekran to są 4 poziome paski w których się wyświetla zniekształcony ekran (do czasu ładowania windows xp (logo)), następnie nic już nie widać oprócz poczwórnego loga XP. Mam nadzieję że wiadomo o co chodzi. Jak będzie ktoś potrzebował to mogę wrzucić zdjęcie tego jak to wygląda.

Co się zepsuło? Co do wymiany?

I jeszcze jeden problem - muszę odzyskać dane z dysków. Prosiłbym o jakiś namiar na czytnik tych dysków na usb (najlepiej z allegro).

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Podrzuć zdjęcie powinieneś to podać od razu bo nie każdy może wiedzieć o co chodzi. Wygląda jakby matryca była rozwalona lub karta graficzna. Spróbuj podłączyć laptop pod zwykły monitor od stacjonarnego i zobacz.

Nie wyświetla się na monitorze. Pewnie trzeba w ustawieniach włączyć drugi monitor, a tego nie mogę zrobić jak nic nie widzę.

dsc0017kopia.jpg

Możesz zrobić jak nie widzisz. Na klawiaturze masz taki przycisk – Fn – (funkcyjny) oprócz tego na którymś z klawiszy F1-F12 powinienes miec taki maly obrazek z ekranem. Nacisni Fn i ten przycisk z ekranem. Powinno zadzialac.

Na fotce masz obrazek klawiatury

http://www.supplierlist.com/photo_images/61985/HP_NC4000_NC4200_NC2400_NC5000_nc6000_nc6120_nc6220_nc8000_nx7400_nX6325_nx6520__laptop_keyboard.jpg

w tym przypadku powinno to byc Fn+F4.

:slight_smile:

Nie wiem jak to sie stalo ale laptop zaczal dzialac normalnie. I o co tu chodzi? Ktoś napisał że może to być problem z taśmą. Co Wy na to?