Matryca w laptopie awaria ? ciagła linia ;/ pomocy

witam posiadam laptopa z matryca 15 cali… wczoraj na wyswietlaczu pojawila sie przerywana linia biegnaca przez cala dlugosc matrycy… linia zmienia kolor wraz ze zmiana tła ( koloru jakim sie na nia najedzie ( na szarym tle jest zielona na czarnym fioletowa ) co to jest czy matryca nadaje sie do wymiany ? czy uszkodzilo sie cos wiecej… prosze o pomoc

Ja bym powiedział: " Jest do wymiany"

Być może, lepiej gdybyś zrobił jakieś dobre jakościowo zdjęcie żeby można było ocenić co to jest. Wejdź w BIOS. Jeśli w biosie pokazuje ten pasek to znaczy że albo coś jest z karta graficzną albo z kablami przechodzącymi do matrycy. Tak o sobie pasek nie mógł sie zrobić. :?

PS. Jakiej firmy ten laptop? Masz na niego gwarancję?

laptop asus a3e 5003 ma kupilem go w 2005r za spora cene juz gwarancji niestety nie ma ;// sluzyl mi bardzo dobrze… to zdjecia http://img145.imageshack.us/my.php?imag … 309eb8.jpg

http://img145.imageshack.us/my.php?imag … 311ua8.jpg

w bios wchodziłeś?

tak w biosie pasek jest widoczny tak samo jak w odpalonym systemie… wydaje mi sie ze karta jest ok tv out dziala poprawnie. i na tv nie ma tej lini…

to jest źle. Wątpie żeby cokolwiek pomogło, jak nie naprawa. Jeśli to matryca - przerąbane, jeśli karta - również przerąbane[wymiana całej płyty], jeśli uszkodzone okablowanie koszty nie powinny przekroczyć 200 zł.

a zapomnialem o tym napisac matryca wczesniej byla zalana ale pracowalem na niej poniewaz nie przeszkadzaly mi drobne przebarwienia a tereaz to o ludzie… nie wiem czy ryzykowac nowa matryca na allegro 300 zl / a jakby pasek nadal sie pojawial. to zakup okaze sie nie potrzebny…

no to matryca do wymiany[o ile nie zalałes czegoś w środku]. Najlepiej oddaj laptopa do serwisu jakiegoś dobrego i czekaj na wynik.

raczej nic wiecej sie nie uszkodzilo Tv-out chodzi poprawnie podswietlenie matrycy rowniez. wszystkie kolory sa wyswietlane poprawnie… do serwisu raczej nie oddam poniewaz skasuja mnie drozej niz to warte. ewentualnie odkrece matryce i podlacze raz jeszcze. jak uszkodzeniu ulegla sama matryca to 300 zl i bedzie nowa lecz martwi mnie to iz uszkodzeniu mogly ulec jakis inwenter czy cos nie znam sie na tym…