Matryca w laptopie skacze i ma trzy paski

Hm co to może być?

Jakiś specjalista mógł by się pochwalić swoją wiedzą i powiedzieć od czego to jest?
Chociaż żeby nie skakał. ^^

Prawdopodobnie uszkodzona taśma sygnałowa matrycy, mniej prawdopodobne, ale możliwe że sama matryca.
Zmienia się coś w zachowaniu ekranu podczas ruszania nim/odchylania?

Taśma nie bo nawet mam go rozkręconego, i taśmą ruszam i cały czas jest tak samo.
Grafika też nie bo by były artefakty. Matryca też nie bo by były piksele.

Takie info w gogle jest to są głupoty.
Raczej szukam jakiegoś kogoś kto to robił naprawiał, Nie pisz mi jak tego nie naprawiałeś.
Mniej więcej wiem co to jest bo to miałem z starym LCD monitorem i naprawiłem to. To są takie blaszki przy matrycy tylko nie mogę przypomnieć sobie fachowej nazwy. Ty raczej tego mi nie powiesz. Sorry.

Człowiek też ma w głowie takie dwie blaszki a między nimi krąży taka kulka. I ta kulka się od tych blaszek odbija. Jak się odbije od jednej z nich to powstaje myśl. Niektórzy te blaszki nazywają “klepkami”. Dlatego jak ktoś jest głupi albo zrobi głupią rzecz to mówi się “brakuje ci piątej klepki”. Nie wiem dlaczego “piątej” bo blaszki są tylko dwie.

Nie którzy w ogóle ich nie mają
Ty chyba musisz je mieć. Bo u mnie jest co innego.
Neurologa mamy na forum. No będę pamiętał żeby o blaszki to do Ciebie uderzać.

@ pocolog to nazywało się Gate driver, Takie info to z dupy co dałeś że tak powiem. Można narobić komuś bałaganu pisząc takie rzeczy.

Wrzuć fotki z wymiany tych elementów. Na pewno komuś się przyda.

Napisałem ponieważ też ktoś mi tu pomógł kiedyś.
Nie da rady tego wymienić nikt nie ma takiego sprzętu tylko producenci matryc.
A jedynie można to zaleczyć na jakiś czas.
Jutro będę się bawił to wrzucę parę fot.

Jednak matryca uszkodzona jak pisałem w pierwszym poście?

Tak matryca ;p Niech ci będzie :smiley: