MATSHITA UJ-850S - problem ze znalezieniem firmware

Ja przepraszam, że tak tutaj, ale że zielona jestem, to nie wiem, do jakiej kategorii to wrzucić.

Problem jest następujący:

Jakiś czas temu kupiłam sobie płytę, która została wydana tylko i wyłącznie w USA. Na płytce istnieje zabezpieczenie regionalne - blokada na region 2, czyli na Polskę. Problem w tym, że zostały mi jeszcze tylko 2 zmiany regionu dla napędu DVD, a potem blokada i niestety, umarłam w butach, zostaję z regionem 1 na stałe, bez możliwości zmiany.

Chciałabym jakoś zmienić albo zabezpieczenie płyty, która ma tę blokadę (żeby móc bez przeszkód i stresu oglądać ją w domowym zaciszu), albo zmienić ustawienia mojego napędu DVD.

Proszę mi nie wyskakiwać z AnyDvd. Ściągnęłam to sobie, a to stwierdziło, że nie mogę nic zrobić, bo mam napęd DVD MATSHITA UJ-850S (cokolwiek by to nie znaczyło) i żeby mieć Free Region muszę ściągnąć jakiś firmware. Nawet, kurczę, adres www. mi podali, ale… ja nie znam angielskiego prawie w ogóle, a już na pewno nie w takim stopniu, w jakim wymaga obsługa tej strony.

Czy ktoś, KTOKOLWIEK byłby tak miły i pomógł mi jakoś? Przyda się każda pomoc, dodam że DvdDecrypter wyskakiwał mi z jakimiś błędami, czego bym nie zaznaczyła w narzędziach, a RegionKiller nie działa pod Vistę, którą posiadam.

Będę wdzięczna za każdą pomoc, najlepiej wytłumaczoną jak chłop krowie na miedzy, ponieważ jestem KOBIETĄ. Co prawda brunetką, ALE KOBIETĄ. Nie znam się na tym żargonie, więc proszę o jakąś instrukcję krok po kroku z linkami i/lub obrazkami poglądowymi.

Pozdrawiam serdecznie

Możesz spróbować TEN firmware. Ale nie sądzę, żeby to pomogło.

http://www.techspot.com/drivers/driver/ … tion/8137/

Pobierz to co tam jest, uruchom, zrestartuj komputer. Podejrzewam, że nikt tego nie robił i nie powie, jak wszystko powinno wyglądać. Mamy inne nagrywarki, nie możemy tego sprawdzić (albo czekaj, aż się odezwie ktoś, kto miał z nią styczność…).

ak6 - ale nie rozpirzy mi to kompa w drobny mak? Prawda? Bo jeśli mi to coś ma zrobić z jakichkolwiek komponentów galaretkę ze szpinakiem, to ja się boję. Można to potem cofnąć? Czy nawet jak nie zadziała to nic nie zmieni i będe mogła zostać z tym do końca mojej marnej egzystencji?

Bardzo dziękuję za linki :wink: i za niewyśmianie mnie za brak jakiejkolwiek wiedzy. I tak czuję się z siebie dumna, że wiem, jaki mam DVD i że udało mi się nie rozatomizować systemu próbując cokolwiek w tej kwestii zrobić.

Czekam na jakieś inne propozycje, może ktoś mi coś lepiej doradzi…?

Wiesz, to jest tylko maszyna i programy pisane przez ludzi. Teoretycznie wszystko się może wydarzyć. Ale spokojnie, ryzyko jest tak małe jak wygrana szóstki w totka (no, może kapkę większe). Jeśli firmware jest niezgodny z twoim napędem to wykrzyczy ci to przy instalacji (przynajmniej powinien :mrgreen: ) i nie da się zainstalować.