Matura 2008 polski - klucz odpowiedzi

poszukuję klucza odpowiedzi

poziom rozszerzony]

nie interesuje mnie przykładowe rozwiązanie jak we wszystkich serwisach ale klucz odpowiedzi - tabelka według której egzaminator będzie sprawdzał moją pracę !!

Tutaj powinny pojawić się w swoim czasie: http://www.cke.edu.pl/

hmmmm a może coś więcej?

CKE opublikuje klucz za dwa tygodnie. To tyle w tym temacie.

no minęły już 2 tygodnie - może mi ktoś dać link z kluczema nie przykładowym rozwiązaniem!

Mi nauczycielka mówiła, ze w tym roku klucz odpowiedzi nie będzie udostępniany i tylko egzaminatorzy będą mieli do niego dostęp

Ja tam sądzę, że klucz odpowiedzi jeśli w ogóle sie pojawi to może za miesiąc, dwa… ;] prawda jest taka że wybitni “naukowcy” siedzą z książkami, encyklopediami i słownikami i budują te klucze, i to pewnie dopiero po maturze je skończą, a my pisząc maturę musimy zgadywać co może pisać w encyklopedii albo co mogą mieć na myśli budujący klucz i bynajmniej nie możemy korzystać z żadnych mądrych książek… taka jest prawda. W tamtym roku też się wkurzaliśmy, a klucz zdaje się, pojawił się grubo po ogłoszeniu wyników, kiedy już każdy miał go głęboko gdzieś… To jest Polska, niestety

jeżeli jednak tak uparcie szukać chcesz dalej, to powiem Ci, że wcześniej niż na stronie CKE nigdzie nie znajdziesz