Matura 2010

Witam

Doszły mnie słuchy, że opócz obowiązkowej matematyki, języka polskiego, i jeżyka obcego nie trzeba wybierać dodatkowego przedmiotu. Czy słyszeliście takie wieśći. Oczywiście może tak być ale żeby dostać się na wymarzoną uczelnie to 3 przedmioty nie wystarczą, chyba że na studnia zaoczne.

odp

pierwsze słysze…

Na maturze 2010 j.polski, j.obcy, matma + dodatkowy (rozszerzona matma to nie przedmiot dodatkowy)

W roku 2010 na maturze można zdawać trzy przedmioty i to jest pewna informacja na ten czas, czyli język polski (p lub r), język obcy (p lub r), matematykę(p lub r) i nie trzeba brać dodatkowego przedmiotu. :slight_smile: :slight_smile:

Do 2010 znając rewelacyjne pomysły MEN wszystko może się jeszcze co najmniej 10 razy zmienić :stuck_out_tongue:

oj tak oby skasowali obowiązkową matmę ![-o<

angelica a skąd masz tę informację? I wtedy dodatkowy będzie brany tak jak poprzednio? Czyli że jeżeli kiedyś, można było zdać maturę, nie zdając jednego z wybranych przedmiotów, poza tym jednym obowiązkowym?

Pozdrawiam

a jeśli będzie ten dodatkowy przedmiot obowiązkowy to trzeba zdawać go jako rozszerzony czy można jako podstawowy ?

wybierasz sobie, choć to chyba zależy jakie przedmioty miałes rozszerzone

1 dodatkowy przedmiot obowiązkowy można sobie zawsze wybrać na jakim poziomie. Kolejne muszą być rozszerzone.

Polski,matematyka i język obcy i można wybrać sobie do 4 dodatkowych przedmiotów

wszystko jest na:

http://www.cke.edu.pl/

Obowiązkowo: Polski podstawa(+ustny), Matma podstawa, Język podstawa(+ustny). + obowiązkowy jeden wybrany przedmiot na rozszerzeniu (np. polski, matma angielski i inne)

resztę wybiera się i zdaje jak chce …

Wygląda to tak

____________________________________________

Polski - postawa + ustne

Matma - podstawa

Język - podstawa + ustne

Przedmiot - rozszerzony - (tu np matma, polski i język piszemy po raz drugi; jeśli inny przedmiot np. fizyka to siłą rzeczy jeden rozszerzony egzamin)


Przedmiot: Chemia podstawa/rozszerzenie

Przedmiot: Biologia podstawa/rozszerzenie

Ja też tak słyszałem, od nauczyciela geografii, tyle że on chyba mówił o maturze 2012 (bo wtedy ja zdaję :smiley: ), słyszałem też że np. kiedy chcemy zdawać matę roz. to musi i podstawę i rozszerzenie a jak nie zdamy podstaw a rozszerzenie zdamy to nie mamy zaliczoną maturę.

nam nauczycielka matematyki mówiła,że są trzy obowiązkowe czyli polski, matma i język obcy i nic więcej nie trzeba brać, a jeśli ktoś chce ten czwarty przedmiot to tylko rozszerzony nie inaczej, tak nam tłumaczyła pani bo była na jakiejś konferencji i przywiozła stos papierów i czytała nam na lekcji :slight_smile:

No właśnie jak wyżej napisane będzie tylko matematyka,polski i język wybrany i można wybrać do 4 przedmiotów dodatkowych czyli jak ktoś będzie chciał matematykę to musi pisać rozszerzona ,według mnie to jest bardzo niedopracowane rozwiązanie bo robią z ludzi na siłę matematyków a ktoś kto idzie na studia np biologiczne to wbija w matme tylko uczy się biologi

Czyli jeśli ja chciałem zdawać

obowiązkowe czyli:

polski podstawowy

matematyka podstawowa

j.obcy podstawowy

i fizyka podstawową dodaktową to nici z tego ???