Matura + język internetu

Witam.

Jak wiadomo za jakiś czas matura. Czas leci nieubłagalnie szybko.

Jednak teraz przyszedł czas na określenie się z tematem na prezentację.

Tematów mam do wyboru około 300, więc jest w czym wybierać (a może jednak nie?). W każdym razie zainteresował mnie jeden temat, mianowicie:

Chciałbym się dowiedzieć co polecacie do tego tematu, jakie materiały, książki, itp. Oczywiście wole spytać ludzi, którzy mają z tym na codzień doczynienia, a to forum jest idealne do tego. Sam w tym siedze, ale kto pyta nie błądzi :slight_smile:

Mam tylko mały problem z tymi przykładami. Chodzi dokładnie o co ? Na podstawie wybranej książki ? Bo języków w internecie jest masa. Od HTML, PHP, poprzez AKRONIMY, SKRÓTY, aż do młodzieżowych blogów pełnych od slangów. To by się nadawało ? Czy jednak chodzi o to, że mam wybrać jakąś książke o internecie i opowiadać co w niej jest ?

Wg mnie to co wymieniłem pierwsze jest dużo bardziej interesujące i można rozwinąć temat na wiele sposobów, a książke użyc tylko jako dodatek do tego wszystkiego. No i jakie materiały najlepiej użyć ? Plakat, prezentacja, czy może jednak coś innego ? Bo zupełnie nie mam pojęcia.

Co wy byście polecili ? Może obrałem zły tok myślenia, jeśli chodzi o ten język internetu ? Będe wdzięczny za wszelką pomoc, oraz nakierowanie, itp.

Ja myśle, że raczej chodzi o jezyk uzywany na czatach, blogach forach itp niz slang programisty czy język programownaia

właśnie! to na pewno nie chodzi o język programowania. :wink:

język używany na forach, blogach, podczas rozmowy na gg…

np. też język w jakiś artykułach publikowanych w necie, może styl w wiadomościach publikowanych w necie czyli funkcja informacyjna… musisz sam wybrać różne przykłady… nie wiem, jak dla mnie dość trudny temat bo trzeba się zagłębiać w poprawności językowe i gramatyczne i inne bajery… nie lepiej wziąść coś prostego na podstawie jakiś lektur żeby można było tylko streścić i opisac problem? :slight_smile:

Mam ta prezentacje na kompie. Maturke zdawalem w maju 07 i dostalem cale 19/20pkt :P. Jak chcesz pomocy -> gg:2678554

JA też w tym roku piszę maturę. Zwróć tylko uwagę, że niektore tematy są tylko pozornie proste. Mój kumpel chyba w tamtym roku wybrał temat język reklamy. Wszystko opowiedział. A na koniec zadano mu pytanie:

No to Frugo. co jest tutaj przyimkiem?? i koleś położył na tym pytaniu.

Ja wybrałem temat:

  1. Literackie interpretacje historii a prawda historyczna. Scharakteryzuj problem w oparciu o wybrane teksty literackie.