Matura z angielskiego, jak to jest z poziomami?

(P29011991) #1

Witam,

Chciałem zapytać: pisząc maturę z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym to czy muszę ustną także zdawać na poziomie rozszerzonym? Czy może mogę sobie wybrać poziom podstawowy na ustną? :expressionless:

Jak to jest?

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź, sami nauczyciele nie wiedzą jak to jest heh :stuck_out_tongue:

(Robert Zgrzebnicki) #2

Nie ma żadnego powiązania, masz pełną dowolność. Możesz zdawać maturę pisemną na poziomie rozszerzonym, a ustną na poziomie podstawowym - i na odwrót. A także oba exam'y na poziomie podst/rozsz.

(P29011991) #3

Aha super, dzięki Ekshibicjencja , jest tak, że te zasady ciągle się zmieniają i po prostu nic nie wiadomo. Jeszcze raz dziękuję :smiley:

(system) #4

Witam.

Ja też mam pytanie odnośnie matury, bo już namieszali z tym, matma odeszła, teraz znowu weszła :frowning: wprowadzili poziomy :lol: , moje pytanie, z tego co wiem to teraz trzeba zdawać: polski, matematykę, język + jakiś dodatkowy wybrany i teraz jak to jest z tym dodatkowym, ponieważ słyszałem, że on musi być na poziomie rozszerzonym, czy to prawda? I czy na tym dodatkowym mogę zdawać drugi raz np angielski i czy on musi być na poziomie rozszerzonym? :twisted: Dzięki za jakieś info.

(Robert Zgrzebnicki) #5

http://www.maturzysta.info/matura2010.php

(xomo_pl) #6

teraz aby zdać maturę należy zdać:

polski podstawowy

matematyka podstawowa

język (ang bądż inny wybrany)

i to wszystko aby zdać maturę.

nie trzeba zdawać żadnych dodatkowych przedmiotów, a jeśli już chcesz możesz je zdawać na dowolnym poziomie

(Robert Zgrzebnicki) #7

Dokładnie. Dotychczas było tak, że w kanonie (obowiązkowe do zdania egzaminu maturalnego) miałeś: język polski (podst/rozszerz), język (podst/rozszerz) i przedmiot X (podst/rozszerz). Jeśli chciałeś zdawać kolejne - mogłeś wybrać bodaj max. do 3, ale musiałeś zadawać już na poziomie rozszerzonym.

Teraz zdajesz polski, język i matematykę (wszystko na podst). Tyle. Zdałeś maturę. A ewentualne dodatkowe przedmioty masz z możliwością wyboru poziomu. Czyli widać sporą zmianę.

(system) #8

Aha, czyli teraz przedmiotem X jest matematyka na wybranym poziomie. Ja się martwiłem nad wyborem 4 przedmiotu, ponieważ słyszałem, że musi być rozszerzony, więc miałem stresa :frowning: . To teraz chyba ułatwili maturę, ponieważ można wszystko na podstawowym zdawać, chociaż matematyka dla niektórych może być dużym problemem, na przykład dla mnie :evil: . A i jeszcze jedno, jak teraz wygląda matura, ponieważ słyszałem, że jest bardzo podobna do egzaminu gimnazjalnego, że są pytania zamknięte i otwarte, a kiedyś były same otwarte :? .

(Błażej) #9

Wszystkie arkusze będą wyglądać tak samo jak do tej pory oprócz matematyki

Zamiast wszystkich zadań otwartych będziesz miał część otwartych i część zamkniętych

(Rlk120) #10

A czy te poziomy są ważne na studiach ?

Np ktoś kto zdawał wszystkie rozszerzone ma lepiej niż ten który zdawał same podstawowe ?

(system) #11
  • Jak idziesz na publiczną uczelnię to tak, właściwie zdając wszystko na podstawowym to masz małe szanse :frowning: . Ale rozszerzona matura z matematyki albo chemii to pewnie jest świetna, wyobrażam sobie pytania.

(Robert Zgrzebnicki) #12

Ważne. Za rozszerzone jest więcej pkt. Chociaż... za czasów błyskotliwego Romana Giertycha ci co zdawali rozszerzone wg. "przelicznika" mieli gorzej niż ci na podst. :stuck_out_tongue: Klamotten, nie pękaj, będzie dobrze.