Matura z angielskiego, jak to jest z poziomami?

Witam,

Chciałem zapytać: pisząc maturę z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym to czy muszę ustną także zdawać na poziomie rozszerzonym? Czy może mogę sobie wybrać poziom podstawowy na ustną? :expressionless:

Jak to jest?

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź, sami nauczyciele nie wiedzą jak to jest heh :stuck_out_tongue:

Nie ma żadnego powiązania, masz pełną dowolność. Możesz zdawać maturę pisemną na poziomie rozszerzonym, a ustną na poziomie podstawowym - i na odwrót. A także oba exam’y na poziomie podst/rozsz.

Aha super, dzięki Ekshibicjencja , jest tak, że te zasady ciągle się zmieniają i po prostu nic nie wiadomo. Jeszcze raz dziękuję :smiley:

Witam.

Ja też mam pytanie odnośnie matury, bo już namieszali z tym, matma odeszła, teraz znowu weszła :frowning: wprowadzili poziomy :lol: , moje pytanie, z tego co wiem to teraz trzeba zdawać: polski, matematykę, język + jakiś dodatkowy wybrany i teraz jak to jest z tym dodatkowym, ponieważ słyszałem, że on musi być na poziomie rozszerzonym, czy to prawda? I czy na tym dodatkowym mogę zdawać drugi raz np angielski i czy on musi być na poziomie rozszerzonym? :twisted: Dzięki za jakieś info.

http://www.maturzysta.info/matura2010.php

teraz aby zdać maturę należy zdać:

polski podstawowy

matematyka podstawowa

język (ang bądż inny wybrany)

i to wszystko aby zdać maturę.

nie trzeba zdawać żadnych dodatkowych przedmiotów, a jeśli już chcesz możesz je zdawać na dowolnym poziomie

Dokładnie. Dotychczas było tak, że w kanonie (obowiązkowe do zdania egzaminu maturalnego) miałeś: język polski (podst/rozszerz), język (podst/rozszerz) i przedmiot X (podst/rozszerz). Jeśli chciałeś zdawać kolejne - mogłeś wybrać bodaj max. do 3, ale musiałeś zadawać już na poziomie rozszerzonym.

Teraz zdajesz polski, język i matematykę (wszystko na podst). Tyle. Zdałeś maturę. A ewentualne dodatkowe przedmioty masz z możliwością wyboru poziomu. Czyli widać sporą zmianę.

Aha, czyli teraz przedmiotem X jest matematyka na wybranym poziomie. Ja się martwiłem nad wyborem 4 przedmiotu, ponieważ słyszałem, że musi być rozszerzony, więc miałem stresa :frowning: . To teraz chyba ułatwili maturę, ponieważ można wszystko na podstawowym zdawać, chociaż matematyka dla niektórych może być dużym problemem, na przykład dla mnie :evil: . A i jeszcze jedno, jak teraz wygląda matura, ponieważ słyszałem, że jest bardzo podobna do egzaminu gimnazjalnego, że są pytania zamknięte i otwarte, a kiedyś były same otwarte :? .

Wszystkie arkusze będą wyglądać tak samo jak do tej pory oprócz matematyki

Zamiast wszystkich zadań otwartych będziesz miał część otwartych i część zamkniętych

A czy te poziomy są ważne na studiach ?

Np ktoś kto zdawał wszystkie rozszerzone ma lepiej niż ten który zdawał same podstawowe ?

  • Jak idziesz na publiczną uczelnię to tak, właściwie zdając wszystko na podstawowym to masz małe szanse :frowning: . Ale rozszerzona matura z matematyki albo chemii to pewnie jest świetna, wyobrażam sobie pytania.

Ważne. Za rozszerzone jest więcej pkt. Chociaż… za czasów błyskotliwego Romana Giertycha ci co zdawali rozszerzone wg. “przelicznika” mieli gorzej niż ci na podst. :stuck_out_tongue: Klamotten, nie pękaj, będzie dobrze.