Mavericks a polskie wersje programów (Word, Photoshop)

po zainstalowaniu Mavericksa po kolei wysypują mi się kluczowe programy - najpierw Word (wersja pl), później Photoshop i nie wiem, jakie kolejne niespodzianki na mnie jeszcze czekają. Wychodzi na to, że Apple olało polskie wersje - znajomy pracuje na identycznych programach w wersji angielskiej i nie ma z niczym problemu. U mnie Wodr nie chciał się w ogóle otwierać - wystarczyło zmienić nazwę jednego folderu z pl.lproj na en.lproj i zaczął normalnie działać.

Ale co zrobić z Photoshopem - nie wiem: drukarka Develop ineo po zmianie na Mavericksa zrobiła się sztywna i drukuje w tonacji trupio bladej (nawet korekty barwne w Photoshopie nie dają rezultatów), przy niektórych obrazkach w momencie kliknięcia na “ustawienia drukowania” Photoshop się wysypuje…

Drukowanie z podglądu obrazków nie ma takich problemów - więc raczej nie jest to kwestia sterowników do drukarki…

Czy ktoś wie, o co tu chodzi i co z tym można zrobić ???

https://www.google.pl/?gfe_rd=cr&ei=GMliU96GEMuK8QfcioGYBw#newwindow=1&q=problemy+word+maverics

Co do Worda to problem rozwiązała aktualizacja pakietu, mam też pakiet MS i nic się nie sypie i wszystko śmiga.

 

Photoshop w wersji trial CS6 i CC śmigał mi bez problemu w języku polskim.

 

Używam najnowszej wersji systemu 10.9.2

 

Miałem problem z drukarką Epson ale tez pobranie nowych sterowników do urządzenia rozwiązało problem.