Mavericks - instalacja na Mac Mini, problem z Apple ID

Witam,

zakupiłem używanego Maca Mini.

Po uruchomieniu komputra wyświetla mi się kreator ponownej instalacji systemu Mavericks. W trackcie instalacji pyta o apple id. Zarejestrowałem się na stronie apple. Jednak po wpisaniu mojego apple id i hasła, mam komunikat:

To konto nie było jeszcze używane w sklepie AppStore.

Co mam zrobić? Jest to mój pierwszy mac.

pierniczek na forum piszemy w języku polskim, czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Dlatego też proszę skorzystać z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , a następnie dokonać korekty postu.

Cześć, zapewne już się uporałeś z problemem, ale muszę dołożyć swoje kilka zdań dla potomnych. :wink:

​Masz do czynienia z pytaniem o Apple ID, bo komputer chce pobrać system z serwerów Apple, przynajmniej na to wygląda. System Apple’a przypisuje się do Apple ID przy pierwszym uruchomieniu komputera lub przy pobraniu z Mac App Store.

Chyba najlepszym wyjściem jest pobranie obrazu Mavericka lub Yosemite z mniej oficjalnego źródła i stworzenie bootowalnego pendrive’a.

​Jak stworzyć bootowalneg pendrive’a z poziomu Windowsa: https://www.google.pl/search?q=botowalny+pendive+os+x+windows&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:unofficial&client=firefox-aurora&channel=fflb&gfe_rd=cr&ei=FZqDVJ7QEKne8geEqICIDQ#rls=org.mozilla:pl:unofficial&channel=fflb&q=how+create+bootable+pendrive+os+x+using+windows --> np. http://www.makarandmane.com/computer/tips-and-tricks/apple-mac-os-x/create-bootable-usb-mac-os-x-installer-from-windows/

Witam,

Problem rozwiązałem. Oczywiście rozwiązanie było banalne. Najlepszym wyjściem okazało się skorzystanie z opcji przywracania systemu przez Internet (Command+R). Na komputerze został zainstalowny OS X 10.7 - czyli taki, jaki był na nim fabrycznie. Podczas przywracania systemu z Internetu przeszło moje apple ID bez problemu. Po zainstalowaniu OS X 10.7 pobrałem Yosemite z App Store i wyknałem aktualizację.