Max ilość przerzutek w rowerze

Ile widzieliście najwięcej przerzutek w dwukołowcu? I jaką prędkość się dało nim rozwinąć? :smiley:

Ja mam w swoim 7 z przodu i 3 z tyłu :slight_smile:

najszybciej jechałem 86 km/h (mam licznik to wiem dokładnie) ale jak na rower to już strach. W dodatku ostra górka była.

chyba 7 z tyłu i 3 z przodu:P jak coś P@zik;d

ja mam 3 przód i 9 tył i wystarcza i z większą ilością nie widziałem więcej jest zupełnie nie potrzebne a hipermarkecie dostaniesz max psełdo 9 z tyłu bo niektóre będą nie odczuwalne;d przynajmniej tak kumpel do stał ja mam 9 z tyłu efektywnych. A ilość jest ograniczona jedynie przez korbowód i kasetę

Ad czechu07 : I długość łańcucha :stuck_out_tongue: Dobiera się go do ilości biegów 8)

Ja spotkałem się z kasetą która ma 8 przerzutek.

zawsze jeden mniej jak kupujesz łańcuch bo są zadługie w 98% przypadków;d jeszcze HG do tego trzeba policzyć:P albo to głównie od korby zalezy

Moj ma 6, ale 1 i 6 nie wchodzi więc są tylko 4 biegi :smiley:

Fakt czechu07 , mój błąd sorka :slight_smile:

Od korby( ilosci ząbków) a także od typu tylniej przerzutki ( głównie tu chodzi o wielkość rolek).

A kasety to głównie do 9 biegów robią. Jak zawsze są i wyjątki; ale kaseta 9 biegów to jak narazie max pro.

i od tego czy jest łańcuch na skówanie czy na spinkę. 9 to i tak wystraczająco

Ja maks widziałem 8 ale np na allegro są 9 rzędów…

gearbox’y słyszałem że nawet na 12 robią

Ja nie widziałem ale wiem że jest coś takiego:

Oprócz standardowych 3 x 7 - 9 przerzutek jest jeszcze kilka w piaście(?) i to się nazywa bodajże przekładnia planetarna. Ogólnie można mieć grubo ponad 100 przerzutek. Nie wiem jak wyglądają osiągi takiego roweru, ale podejrzewam że gdyby zredukować opór powietrza (np, jadąc za dużym samochodem) to prędkość ponad 100 km/h nie byłaby trudna do osiągnięcia przez przeciętną osobę.

No Caroo ciekawe ;p jakbyś mugł to bardziej sprecyzowac to było byfajnie moze sobie kiedys kupie taką przekladnie i zamiast zapierdzialać samochodem to pojade sobie rowerkiem bez kosztów ;] ja w swoim mam 3 i 7 ale z teog co pamietam muj kumpel jak był mały to miał jakiś rower co w mojej pamięci zakodował sie jako 11-nasto przeżótkowy :] ale nie mówie że to prawda może mi sie tylko zdaje.

Widziałem rower co miał 12 z tyłu. Faktycznie robią tego typu przerzutki ale to już w rowerach za które można kupić mały samochód. :stuck_out_tongue:

Ja uprawiam kolarstwo mam rower który ma 15 przerzutek na prodzie i sześć na tyle z licznikiem wyciągnęłem równo 92.3 z górki i 54.8 pedałując na wprost