Max Payne 1 na Windows 8

Witajcie, kiedyś pisałem podobny temat, ale teraz mam inną edycję gry. Otóż kupiłem sobie premierową edycję gry Max Payne 1. Gdy wkładam płytę do stacji dysków i klikam “Install” pokazuje się komunikat “Ta aplikacja nie będzie działać na Twoim komputerze. Aby znaleźć wersję dla tego komputera, skontaktuj się z wydawcą oprogramowania.” Próbowałem uruchomić poprzez zmianę trybu zgodności, ale nadal to nie przynosi skutku. Kiedyś gdy miałem podobny problem (ale z reedycją) - gra się zainstalowała, lecz nie chciała uruchomić; teraz nie idzie nawet zainstalować. 

Włóż grę do CD-Romu, otwórz i tam będzie folder CD1 i uruchom setup.exe, następnie ściągnij sobie patcha Max Payne Sound Fix i go zainstaluj.

max payne 1 trzeba zaktualizować łatką w wersji 1.05 do polskiej wersji polska łatka do angielskiej angielska łatka

Ale słuchajcie nie mogę jak nawet tego zrobić, gdyż nie da się zainstalować. Gdy wciskam Install to wyskakuje komunikat i lipa. 

Jaki system ? Podaj specyfikację komputera.

lordjahu, Windows 8, 4 GB ram, 2,6-3,2 Ghz Intel Core i5, AMD Radeon HD 7650M 1 GB

Mam ten sam problem, co więcej - z grami z 2011 roku, jak i wcześniejszymi/późniejszymi. Szukałem pomocy na wielu forach, niestety wygląda na to że jedyne realny wyjście z tej sytuacji to faktycznie kontakt z producentem. Ew. instalacja na starszej wersji Windowsa, i potem przeniesienie plików gry na swój komputer.