Max Payne = Trojan

(Gocha14 91) #1

Witam serdecznie.

Zainstalowałam dzisiaj nowo zakupioną grę Max Payne i po kliknięciu na grę, Avira AntiVir wyświetla mi komunikat, że znaleziono trojana. Klikam na delete i po jakimś czasie włącza się gra. Ale ta czynność ciągle się powtarza. Tak jakby tego trojana w ogóle nie dało się usunąć... Czy to znaczy że gra jest zawirusowana? Dodam, że wcześniej ściągnęłam grę z internetu, gdyż chciałam sprawdzić czy opłaca się ją kupić i takich problemów nie zaobserwowałam. Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc :slight_smile:

(FXJ) #2

Dodaj do "wyjątku" w swoim programie antywirusowym. To wtedy ominie ten program.

(Robert Zgrzebnicki) #3

Najpewniej to false positive, ale dla pewności przeskanuj na www.virustotal.com/pl/

(Gnom 24) #4

Avira tak czasami ma, najprawdopodobniej jest to zabezpieczenie gry/płyty przed kopiowaniem.

Najprościej dołóż do wyjątków.

(Gocha14 91) #5

Dzięki za dobre rady, ale niestety dodanie do wyjątku nie pomogło. Wynik na VirusTotal wynosi 0/41.

AntiVir wykrył Trojana: TR/Agent.375992 w folderze C:\DOCUME~1\Gosia\USTAWI~\Temp\CmdLineExtInstallerExe.exe Ale dlaczego dzieje się to akurat przy Max Payne?

Hmm... więc w czym tkwi problem?

(Marcin E Pc) #6

klik Usuń ten plik i następnie spróbuj uruchomić grę. Pozdrawiam

(Gocha14 91) #7

Niestety trzeba kupić pełną wersję tego programu, aby móc coś usunąć...

(Asterisk) #8

Jest to program, bądź też składnik programu do aktywacji.

W grze, ściągniętej z sieci, zapewne jest usunięty.

(Kojot) #9

Upewnijmy się, czy właściwie dodajesz plik do wyjątków programu antywirusowego. Napiszę jak konfiguracja wygląda w angielskojęzycznej wersji programu.

Wchodząc w ustawienia i uruchamiając Expert Mode powinnaś łatwo znaleźć zakładkę "Exceptions". W sekcji "File objects to be omitted for the Guard" należy dodać wyjątek, jakim jest plik "C:\DOCUME~1\Gosia\USTAWI~\Temp\CmdLineExtInstallerExe.exe".

Proponuję natomiast nie dodawać do wyjątków całego katalogu "C:\DOCUME~1\Gosia\USTAWI~\Temp" ze względu na to, że w tym katalogu dużo się dzieje i stracisz na bezpieczeństwie systemu.

(krzysiekx) #10

FP.Wyłącz na czas gry Avirę.

(Gocha14 91) #11

Dzięki serdecznie! Po paru próbach się udało i AntVir wreszcie ominął ten plik :slight_smile: