Max podkrecanie geforce

mam geforce fx 5700 i z 425-552 na standardowym chłodzeniu mam po podkreceniu 465-665 dalej nie chce bo sie boje temperature mam max 54 na procesorze graficznym i na pamieciach 43 .Nie mam Zadnych artefaktów . Jak myslicie jaka jest najwieksza bezpieczna temperatura i do jakich granic moge te karte podkrecic .jak ktos ma ta karte to niech napisze jakie wyniki osiagnoł

Ja mam geforce 3 Ti Gainward i tez jak podkręce maksymalnie to nie ma żadnych artefaktów. Jednak jak odpalę choćby morrowinda to z teksturami zaczynają dziac się dziwne rzeczy. Dlatego mam ustawione na “pół gwizdka” i wszystko smiga znakomicie.

Co prawda nie mam teraz karty geforce, ale kolega wyżej ma racje kart graf nie opłaca się podkręcać po pierwsze można za dużo a po drugie nie widać znacznych różnic w chodzeniu karty graficznej wręcz wady :?

o kurde już widze jak połowa forum pojedzie w ttym temacie :o

co powiesz o karcie radeon 9550 albo x800gto? nie opłaca się? właśnie po podkręceniu dostają kopa …

sraty taty :lol:

jajecznic podkręcaj grafę dopóki będa się pojawiały artefakty(pamięci) bądź będą zwiechy kompa(procesor), testuj w benchmarkach w grach

oczywiście potrzebny jest dobry zasilacz 35o to najbidniej na dodatek firmowy(nie jakiś tam codegen czy megaszajs)

temperatury są w miare ok, możesz założyć na pamięci radiatorki

musi być dobra wentylacja budy ;]

Buahaha Jak mocno podkręci karte graf to dostaje kopa masz racje ale po 3 mieśącach idziesz do sklepu wydajesz pieniądze co mugłbys zainwestowac w spoko ciuszki :smiley:

dzieki wigrus

Kamilek123 : hahahhahhahahahahhahahhahahahhahahhahah(…) - dodać jeszcze 4 do 10 linijek śmiechu ze względu na coś o czym nie wspomnę bo bym dostał warna :stuck_out_tongue:

jajecznic : kręć aż będą artefakty, ale jeżeli to jest oryginalne chłodzenie to ja bym nie ryzykował. Nie lepiej zainwestować w jakieś radiatorki na pamięć ? np: pentagramu ? mała kasa a temperatura spada :slight_smile: + jakieś chłodzenie i mamy lux.

Czyli jednak są artefakty…

TaOs

to powiedział old@school :smiley:

jak dla mnie nie ma sensu pchać się w nowe chłodzenie, jedynie można kupić radiatorki na pamiątki i będzie lux ;]

wigrus : no to co że powiedział… przecież nie jest napisane kto to powiedział, cytować z nickiem głupot nie będe :stuck_out_tongue:

No jak nie ma sensu ? Choćby nowe chłodzenie Titana za lekko ponad 50 zł (zestawik chłodziarka duuuuża + radiatorki) spuszcza Ci z temperatury o ok. 12 stopni w stosunku do oryginalnego chłodzenia.