MaXimus, videolan, Media Player Classic

Witam,

Mam problem z odtwarzaniem filmow DVD na moim laptopie (od razu uprzedzam, ze przeczytalam wszelkie wskazowki i komentarze do problemów na tym vortalu). Otóż jak wkładam płytkę, to napęd pracuje i ją “widzi”, a szkopuł tkwi najwyraźniej w programach. Z kodeków mam zainstalowane: ffdshow, MPEG-2, AC3filter (zainstalowane zgodnie z “instrukcją” z artykułu “Odtwarzacz DVD z peceta” autorstwa Krogulca). No właśnie i w przypadku:

  • MaXimusa - program uruchamiam i pomimo ze widze skin i ekran, a “guziczki” wydają sie aktywne (podświetlają się) to nie dziala… tak jakby nie bylo polaczenia miedzy napedem DVD i programem.

  • Media Player Classic - uruchamiam, ale po sekundzie wyskakuje komunikat, ze wystapil blad programu i za chwile zostanie zamkniety.

  • Videolan - też nie dziala i w ogóle nie moge go teraz usunąć - no wlasnie - JAK go usunąć?

Z gory dziękuję za pomoc!

Usunięcie VideoLAN:

Panel Sterowania >> Dodaj lub Usuń Programy >> na liscie powinien byc VideoLan >> zaznaczasz go i klikasz Zmień/Usuń

“VLC Media Player” zadziała jak należy a przy okazji uruchomi Maximusa(przynajmniej u mnie tak było)!

Kamilozzo - tak tak, wiem, ze w ten sposob odinstalowuje sie programy, videolan jednak nie mam na liscie “usun/zmien” :? Nie wiem o co chodzi, wydaje mi sie ze go zainstalowalam. Jak go uruchamiam, to wyskakuje mi czarne okno vlc.exe z komunikatem "If you can’t access the GUI anymore, open a DOS command box, go to the directory where you installed vlc and run “vlc - I wxwin” (nie wiem o co chodzi, choć angielski rozumiem).

Czy VLC media player jest bezpłatny? Gdzie go można ściągnąć?

Dzieki

Tu: http://www.videolan.org chociaż sam jestem zdziwiony,że ma strona taką nazwę jak ty podajesz nazwę programu który nie chodzi!

Aha ok o rany - nie wiedzialam, ze videolan=VLCmedia player ! :smiley:

Mnie interesuje teraz jego usuniecie, a nie zainstalowanie… hm. Wygląda na to, że coś mi się popsiuło…

ALe mam takie pytanie w takim razie… Generalnie potrafie zainstalowac program na kompie i raczej nie jestem zółtodziobem (pisze to informacyjnie, zeby nakreslic jakich porad poszukuje :slight_smile: ) ALe jesli chodzi o te programy do odtwarzania DVD, to za bardzo nie rozumiem… Sciągam zzipowany plik, rozpakowuje go i potem co…? Tylko w MaXimusie po uruchomieniu exe uruchamia się instalacja, natomiast w MPC i VLC w ogóle nic sie nie uruchamia. WHY?

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/2 … ative.html

i skończą się Twoje kłopoty, jest bezpłatny

Albo są to programy spakowane,które po rozpakowamiu trzeba zainstalować przez uruchomienie setupa tego programu,albo czasem rozmiar jest tak mały,że odrazu ściągamy niespakowany instalator.

Ja się bawię sporo kompkiem a do dzisiaj wielu rzeczy nie wiem,tak,że określenie,że nie jesteś żółtodziobem nie określa na dzień dzisiejszy zaawansowania Twojej wiedzy na te tematy".Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupim"!

Piszac “raczej nie jestem zoltodziobem” nie mialam na mysli, ze jestem wszechwiedzaca, ani nie wynikalo to z jakiejs mojej arogancji. Jestem po prostu przyzwyczajona, ze np panowie na linii pomocy techn. Neostrady mysla, ze nie wiem jak (dla przykladu) sie restartuje komputer (bo slysza kobiecy glos) i tlumacza co klikac po kolei! A ze uczymy sie cale zycie, zawsze sie z tym absolutnie zgadzalam.

A wiec - nie mam w panelu ster. “usun/zmien” VCL (zeby go odinstalowac), usuwam wiec pliki, ktore sciagnelam przy instalacji, ale niektorych (dokladnie “skin”) nie chce mi usunac…

Dzidek, dzięki, sprobuje.

Pozdrawiam

Ściągnij sobie nową wersję VLC z tego linka:

http://www.videolan.org/vlc/download-windows.html

Możesz wskazać instalatorowi jako folder docelowy ten w którym poprzednio mialaś VLC. Najwyżej nadpisze jakieś pliki…

Dzieki, chyba działa… (przekonam sie jak bede ogladala caly film, czy cos w trakcie nie padnie)

Pozdrawiam! :wink: