MaXimus, videolan, Media Player Classic

(Natalia Kolska) #1

Witam,

Mam problem z odtwarzaniem filmow DVD na moim laptopie (od razu uprzedzam, ze przeczytalam wszelkie wskazowki i komentarze do problemów na tym vortalu). Otóż jak wkładam płytkę, to napęd pracuje i ją "widzi", a szkopuł tkwi najwyraźniej w programach. Z kodeków mam zainstalowane: ffdshow, MPEG-2, AC3filter (zainstalowane zgodnie z "instrukcją" z artykułu "Odtwarzacz DVD z peceta" autorstwa Krogulca). No właśnie i w przypadku:

• MaXimusa - program uruchamiam i pomimo ze widze skin i ekran, a "guziczki" wydają sie aktywne (podświetlają się) to nie dziala.. tak jakby nie bylo polaczenia miedzy napedem DVD i programem.

• Media Player Classic - uruchamiam, ale po sekundzie wyskakuje komunikat, ze wystapil blad programu i za chwile zostanie zamkniety.

• Videolan - też nie dziala i w ogóle nie moge go teraz usunąć - no wlasnie - JAK go usunąć?

Z gory dziękuję za pomoc!

(Kamillozo) #2

Usunięcie VideoLAN:

Panel Sterowania >> Dodaj lub Usuń Programy >> na liscie powinien byc VideoLan >> zaznaczasz go i klikasz Zmień/Usuń

(system) #3

"VLC Media Player" zadziała jak należy a przy okazji uruchomi Maximusa(przynajmniej u mnie tak było)!

(Natalia Kolska) #4

Kamilozzo - tak tak, wiem, ze w ten sposob odinstalowuje sie programy, videolan jednak nie mam na liscie "usun/zmien" :? Nie wiem o co chodzi, wydaje mi sie ze go zainstalowalam. Jak go uruchamiam, to wyskakuje mi czarne okno vlc.exe z komunikatem "If you can't access the GUI anymore, open a DOS command box, go to the directory where you installed vlc and run "vlc - I wxwin" (nie wiem o co chodzi, choć angielski rozumiem).

Czy VLC media player jest bezpłatny? Gdzie go można ściągnąć?

Dzieki

(system) #5

Tu: http://www.videolan.org chociaż sam jestem zdziwiony,że ma strona taką nazwę jak ty podajesz nazwę programu który nie chodzi!

(Natalia Kolska) #6

Aha ok o rany - nie wiedzialam, ze videolan=VLCmedia player ! :smiley:

Mnie interesuje teraz jego usuniecie, a nie zainstalowanie.. hm. Wygląda na to, że coś mi się popsiuło..

ALe mam takie pytanie w takim razie.. Generalnie potrafie zainstalowac program na kompie i raczej nie jestem zółtodziobem (pisze to informacyjnie, zeby nakreslic jakich porad poszukuje :slight_smile: ) ALe jesli chodzi o te programy do odtwarzania DVD, to za bardzo nie rozumiem.. Sciągam zzipowany plik, rozpakowuje go i potem co..? Tylko w MaXimusie po uruchomieniu exe uruchamia się instalacja, natomiast w MPC i VLC w ogóle nic sie nie uruchamia. WHY?

(Dzidek20) #7

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/2 ... ative.html

i skończą się Twoje kłopoty, jest bezpłatny

(system) #8

Albo są to programy spakowane,które po rozpakowamiu trzeba zainstalować przez uruchomienie setupa tego programu,albo czasem rozmiar jest tak mały,że odrazu ściągamy niespakowany instalator.

Ja się bawię sporo kompkiem a do dzisiaj wielu rzeczy nie wiem,tak,że określenie,że nie jesteś żółtodziobem nie określa na dzień dzisiejszy zaawansowania Twojej wiedzy na te tematy".Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupim"!

(Natalia Kolska) #9

Piszac "raczej nie jestem zoltodziobem" nie mialam na mysli, ze jestem wszechwiedzaca, ani nie wynikalo to z jakiejs mojej arogancji. Jestem po prostu przyzwyczajona, ze np panowie na linii pomocy techn. Neostrady mysla, ze nie wiem jak (dla przykladu) sie restartuje komputer (bo slysza kobiecy glos) i tlumacza co klikac po kolei! A ze uczymy sie cale zycie, zawsze sie z tym absolutnie zgadzalam.

A wiec - nie mam w panelu ster. "usun/zmien" VCL (zeby go odinstalowac), usuwam wiec pliki, ktore sciagnelam przy instalacji, ale niektorych (dokladnie "skin") nie chce mi usunac...

Dzidek, dzięki, sprobuje.

Pozdrawiam

(Kamillozo) #10

Ściągnij sobie nową wersję VLC z tego linka:

http://www.videolan.org/vlc/download-windows.html

Możesz wskazać instalatorowi jako folder docelowy ten w którym poprzednio mialaś VLC. Najwyżej nadpisze jakieś pliki...

(Natalia Kolska) #11

Dzieki, chyba działa.. (przekonam sie jak bede ogladala caly film, czy cos w trakcie nie padnie)

Pozdrawiam! :wink: