Maxthon PL - problemy z wersją classic i 2.x

Witam! Piszę, ponieważ mam problem z przeglądarką Maxthon w obu wersjach - zarówno classic jak i 2.x. Jak dotąd Maxthon classic spełniał wszystkie moje oczekiwania i “przebijał” inne przeglądarki (w tym Operę i Firefoxa), jeśli chodziło o moje potrzeby. Jednak teraz, po formacie, chciałem ściągnąć i zainstalować maxthona w wersji classic, ale natrafiłem między innymi na następujące trudności:

a) brak spolszczenia - zarówno adresy do paczek ze spolszczeniem z oficjalnej strony maxthona, jak i te znalezione w wyszukiwarce i na stronach z oprogramowaniem są nieaktywne. jest to do zniesienia, ponieważ z obsługą oprogramowania w języku angielskim nie mam problemów, jednak oko przyzwyczaiło się już do pewnych terminów i przyznam, że zwrot “Undo …” wygląda jakoś dziwnie w porównaniu z “Cofnij”. Nadmienię, że już w wersji maxthona classic, którą ściągnąłem po wcześniejszym formacie (pół roku temu) spolszczenie nie było w pełni funkcjonalne, tj. pasek menu może i był po polsku, ale już lista lewego przycisku myszy nie.

b) nie działa część serwisów, np. zakładka wyszukaj w pasku bocznym, która wyszukuje w wielu serwisach na raz

Potem próbowałem zainstalowac Maxthona 2.5.1 i pomijając fakt, że już sam przymus korzystania z przeglądarki o innym interfejsie niż ta, do której byłem przyzwyczajony (np. znikające zakładki przy autoukrywaniu, w classicu tylko górny panel ulegał autoukrywaniu) czyni pracę z przeglądarką mniej komfortową, to napotkałem na nastepny problem, tym razem z grafiką: mam Vistę Home Premium i np. podczas zamykania zakładek pojawia się “prześwit pulpitu”, to samo przy maksymalizacji okna, która jest wyraźnie “etapowa” (czyt. widać, że grafika się tnie, chociaż trzeba przyznać, że Maxthon to nie program do zaawansowanego projektowania w 3D ani nie gra typu GTA, więc grafika nie powinna szwankować.

Chciałem więc prosić o odpowiedź, gdzie mogę pobrać spolszczenie do wersji classic i czy niedziałanie panelu wyszukaj nie jest oznaką końca wersji classic i skupienia się zespołu nad wersją 2.x (co by oznaczało, że od maxthona classic należy powoli odchodzić) oraz ewentualnie o poradę, co mogę zrobić, żeby nie mieć problemów z grafiką Maxthona 2.x na Win Vista Home Premium. Z góry dziękuję za odpowiedzi.