Maxthon-zapisywanie i cache


(Jackson2) #1

Witam!

Dwa problemy z maxthonem:

1) gdy chce zapisac strone razem z obrazkami etc po wybraniu zapisz jako zapisuje tylko htma, mimo ustawienia w opcjach maxthona zapisywanie->zapisz jako: strona sieci web,kompletna

2) po zamknieciu przegladarki i po jej ponownym uruchomieniu maxthon nie wczytuje stron z cachu z dysku tylko probuje je pobrac z netu, co zrobic aby pobral je z cachu na dysku gdy jest sie offline ?

dzieki i pozdrawiam!


(sdar) #2
  1. Ale zapisuje poprawnie czy też nie? Możesz otworzyć tę strone po jej zapisaniu? W czym dokładnie tkwi problem.

  2. Jeśli jesteś podłączony do internetu to oczywiste, że po wpisaniu adresu przeglądarka stara się pobrać daną stronę z sieci. Jeśli chcesz otworzyć stronę, którą masz zapisaną na dysku to nie wpisuj internetoowego adresu tej strony w pasku adresu przeglądarki lecz wejdź w menu Plik -> Otwórz i tam znajdź zapisaną na dystki stronę. Możesz też zwyczajnie kliknąć dwukrotnie na ikonie pobranej strony i otworzy się ona w oknie domyślnej przeglądarki. Aby uniknąc łączenia się z internetem przy nawet przypadkowyk kliknięciu na jakiś zewnętrzny link umieszczony na stronie, warto zaznaczyć opcję "Pracuj w trybie offline" znajdującą się w menu Plik.


(Jackson2) #3

1.

zapisuje sie tylko index.htm i nic wiecej,

2.

taki mechanizm jest np w operze, po zamknieciu przegladarki i jej ponownym otwarciu (nawet gdy sie jest offline) otwiera strone otworzone przed jej zamknieciem.

chodzi mi o to ze gdy jestem off-line przegladarka nie


(sdar) #4

Zapisuję tę stronę jaką kazałeś zapisać. Nie odpowiedziałeś jednak czy możesz ją otworzyć po zapisaniu klikając na przykład na jej ikonę?

Czy w Opcjach Maxthona w sekcji "zapisywanie" zaznaczyłeś opcję "zapisuj w osobnych folderach zgodnych z nazwą domeny"?

Obawiam się, że nie dokończyłeś zdania :wink: jednak w Opcjach Maxthona możesz w sekcji strona startowa równiez ustawić opcję "Otwórz ostatnio odwiedzone strony"


(Jackson2) #5

po otwarciu tego jednego pliku, strona sie otwiera tylko ze sam tekst bo obrazkow nie zapisuje,

opcja o ktorej wspomniales jest zaznaczona!

Obawiam się, że nie dokończyłeś zdania :wink: jednak w Opcjach Maxthona możesz w sekcji strona startowa równiez ustawić opcję "Otwórz ostatnio odwiedzone strony"