Maxthon

Witam, zamierzam przetstować najnowszą wresję Maxthona (oczywiście pobranego z DobrychProgramów :slight_smile: ).

Chciałbym jednak wcześniej zebrać troszkę więcej informacji o tej nakładce. Czy ktoś z szanownych forumowiczów może zasugerować jakieś interesujące linki związane z Maxthonem i pluginami do niego? Oczywiście uruchomiłem Google więc strona http://maxthon.tarapages.com czy też http://www.maxthon.com zostały już sprawdzone.

Czy Maxthon jest łatwy do odinstalowania w przypadku mojego bnraku zadowolenia z tej nakładki? Czy są może jakieś inne problemy z nim związane na które powinienem zwrócić uwagę?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje bo te umieszczone do tej pory na forum są szczątkowe (wyszukiwarki forum też użyłem ;-))

Odinstalowujesz w dodaj usuń programy i tyle.

Na początek nie instaluj zbyt wielu wtyczek i dodatków bo się w nich pogubisz. Najpierw pobaw się z “gołą” przeglądarką a potem jak nabierzesz wprawy doinstaluj resztę. Stosuję ją u siebie od ponad roku i jesetem z niej bardzo zadowolony.

Miałem ją przez kilka lat, teraz przesiadłem się na FF, Mathon jest bardzo dobry i bez problemowy.

Wszystko jak na razie działa bez problemów ale…

  1. Jak “uaktywnić” reagowanie na gesty myszy. Niby wszystko w opcjach jest “zaptaszone” ale reakcji na gesty myszy nie ma.

  2. Ta sama sprawa tylko tym razem z brakiem reakcji na klawisze funkcyjne. Przypisałem np. do klawisza F12 adres dobreprogramy.pl ale naciśnięcie tego klawisza nie uruchamia tej strony.

Byłbym wdzięczny za informacje jak rozwiązać te dwa problemy.

Może coś źle robisz.

Gest myszy wykonuje się z przyciśniętym prawym przyciskiem (PPM)

Opcja ta jest domyślnie włączona więc jeśli jej nie wyłączyłeś powinna działać.

14sx.th.jpg

Nie mam nic na usprawiedliwienie swojej ignorancji :oops:

Jeśli drugi problem jest podobnie “skomplikowany” to “przesiądę” się na kalkulator bo komputer będzie się ze mnie śmiał :wink:

Nie wiem czy to Cię pocieszy, ale u mnie te klawisze również nie działają.

Odnosnie w/w nakladki-kolezanka mnie prosila o pomoc bo zniknal jej pasek narzedzi…czytalam,bo nie znam tej nakladki,ze domyslnie sama wylacza ten pasek i zeby najechac mysza na obszar gdzie powinien sie znajdowac i ma sie pokazac.Niestety u niej tak sie nie dzieje.Ma tylko,jak twierdzi,waski pasek z "wyszukaj"i cos jeszcze,juz nie pamietam ale chyba “łacza”.Nie wiem jak jej pomoc,twierdzi,ze cos sama chyba usunela ale nie wie co.Nie mam ochoty na instalacje u siebie,zeby jej dac odpowiedz wiec prosze uzytkownikow o rade.

PPM na górnym pasku.

Zaznaczasz to co chcesz mieć aktywne.

18td.jpg

Również:

Menu Widok

Paski Narzędzi

Tu wlasnie problem,bo ona nie ma(teraz sie dowiedzialam) w ogole menu!-na pasku.Ciagle jej tlumacze,ze ma wejsc w "Widok"i tam zaznaczyc co trzeba ale tam jest pusto. :o

W takim razie kombinacja klawiszy:

Ctrl + F11

Drążąc dalej temat Maxthona (którego ostatnio używam i muszę przyznać, że jestem z niego zadowolony).

Maxthon to (jak twierdzą niektórzy i nie chcę się o to tutaj spierać) jest “nakładką” na IE. Jednak po zainstalowaniu “objawia się” jako oddzielna przeglądarka (dostęp do “gołego” IE jest przecież w dalszym ciągu możliwy).

W związku z tą “odrębnością” Maxthona" mam pytanie.

Czy przy kolejnej aktualizacji, łatce czy jak tam nazwiemy kolejny update z Microsoftu, Maxthon również automatycznie skorzysta z tych poprawek czy tez zainstalują się one wyłącznie na IE a z Maxthonem trzeba będzie coś (co? - ponowna instalacja?) zrobić?.

Bardzo proszę o ewentualne informacje na ten temat.

Maxthon to nakładka na IE, tak więc skorzysta z aktualizacji IE i nie trzeba instalować Maxhton’a od nowa a że wydaje się jako oddzielna przeglądarka … inne nakładki zachowują się podobnie choć akurat Maxthon jest tak zaawansowany iż można prawie powiedzieć iż to oddzielna przeglądarka z silnikiem IE bez którego nie ruszy.

Wracajac do tematu z brakiem menu;

podobno powoduja tylko powiekszenie okna a menu dalej nie ma.Taka mam odp.kolezanki.Co jeszcze mozna jej poradzic?Twierdzi,ze cos zamknela na dolnym pasku… :roll:

Reinstalka nakładki.

A najlepiej usunięcie jej w całości i ponowna instalacja.

Może się mylę ale jeśli chodzi o problem Jagodka to może spróbować kliknąć prawym przyciskiem myszy na dolnym pasku stanu. Pojawi się opcja “Dostosuj”. Klikamy na nią i “zaptaszamy” to co nie jest “zaptaszone” (jest tam zakładka “Polecenia Menu”).

Może w ten sposób da się przywrócić polecenia menu na górny pasek.