Maxthon


(sdar) #1

Witam, zamierzam przetstować najnowszą wresję Maxthona (oczywiście pobranego z DobrychProgramów :slight_smile: ).

Chciałbym jednak wcześniej zebrać troszkę więcej informacji o tej nakładce. Czy ktoś z szanownych forumowiczów może zasugerować jakieś interesujące linki związane z Maxthonem i pluginami do niego? Oczywiście uruchomiłem Google więc strona http://maxthon.tarapages.com czy też http://www.maxthon.com zostały już sprawdzone.

Czy Maxthon jest łatwy do odinstalowania w przypadku mojego bnraku zadowolenia z tej nakładki? Czy są może jakieś inne problemy z nim związane na które powinienem zwrócić uwagę?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje bo te umieszczone do tej pory na forum są szczątkowe (wyszukiwarki forum też użyłem :wink:)


(fiesta) #2

Odinstalowujesz w dodaj usuń programy i tyle.

Na początek nie instaluj zbyt wielu wtyczek i dodatków bo się w nich pogubisz. Najpierw pobaw się z “gołą” przeglądarką a potem jak nabierzesz wprawy doinstaluj resztę. Stosuję ją u siebie od ponad roku i jesetem z niej bardzo zadowolony.


(system) #3

Miałem ją przez kilka lat, teraz przesiadłem się na FF, Mathon jest bardzo dobry i bez problemowy.


(sdar) #4

Wszystko jak na razie działa bez problemów ale…

  1. Jak “uaktywnić” reagowanie na gesty myszy. Niby wszystko w opcjach jest “zaptaszone” ale reakcji na gesty myszy nie ma.

  2. Ta sama sprawa tylko tym razem z brakiem reakcji na klawisze funkcyjne. Przypisałem np. do klawisza F12 adres dobreprogramy.pl ale naciśnięcie tego klawisza nie uruchamia tej strony.

Byłbym wdzięczny za informacje jak rozwiązać te dwa problemy.


(system) #5

Może coś źle robisz.

Gest myszy wykonuje się z przyciśniętym prawym przyciskiem (PPM)

Opcja ta jest domyślnie włączona więc jeśli jej nie wyłączyłeś powinna działać.

14sx.th.jpg


(sdar) #6

Nie mam nic na usprawiedliwienie swojej ignorancji :oops:

Jeśli drugi problem jest podobnie “skomplikowany” to “przesiądę” się na kalkulator bo komputer będzie się ze mnie śmiał :wink:


(system) #7

Nie wiem czy to Cię pocieszy, ale u mnie te klawisze również nie działają.


(Lammermoor) #8

Odnosnie w/w nakladki-kolezanka mnie prosila o pomoc bo zniknal jej pasek narzedzi…czytalam,bo nie znam tej nakladki,ze domyslnie sama wylacza ten pasek i zeby najechac mysza na obszar gdzie powinien sie znajdowac i ma sie pokazac.Niestety u niej tak sie nie dzieje.Ma tylko,jak twierdzi,waski pasek z "wyszukaj"i cos jeszcze,juz nie pamietam ale chyba “łacza”.Nie wiem jak jej pomoc,twierdzi,ze cos sama chyba usunela ale nie wie co.Nie mam ochoty na instalacje u siebie,zeby jej dac odpowiedz wiec prosze uzytkownikow o rade.


(system) #9

PPM na górnym pasku.

Zaznaczasz to co chcesz mieć aktywne.

18td.jpg


(fiesta) #10

Również:

Menu Widok

Paski Narzędzi


(Lammermoor) #11

Tu wlasnie problem,bo ona nie ma(teraz sie dowiedzialam) w ogole menu!-na pasku.Ciagle jej tlumacze,ze ma wejsc w "Widok"i tam zaznaczyc co trzeba ale tam jest pusto. :o


(system) #12

W takim razie kombinacja klawiszy:

Ctrl + F11


(sdar) #13

Drążąc dalej temat Maxthona (którego ostatnio używam i muszę przyznać, że jestem z niego zadowolony).

Maxthon to (jak twierdzą niektórzy i nie chcę się o to tutaj spierać) jest “nakładką” na IE. Jednak po zainstalowaniu “objawia się” jako oddzielna przeglądarka (dostęp do “gołego” IE jest przecież w dalszym ciągu możliwy).

W związku z tą “odrębnością” Maxthona" mam pytanie.

Czy przy kolejnej aktualizacji, łatce czy jak tam nazwiemy kolejny update z Microsoftu, Maxthon również automatycznie skorzysta z tych poprawek czy tez zainstalują się one wyłącznie na IE a z Maxthonem trzeba będzie coś (co? - ponowna instalacja?) zrobić?.

Bardzo proszę o ewentualne informacje na ten temat.


(system) #14

Maxthon to nakładka na IE, tak więc skorzysta z aktualizacji IE i nie trzeba instalować Maxhton’a od nowa a że wydaje się jako oddzielna przeglądarka … inne nakładki zachowują się podobnie choć akurat Maxthon jest tak zaawansowany iż można prawie powiedzieć iż to oddzielna przeglądarka z silnikiem IE bez którego nie ruszy.


(Lammermoor) #15

Wracajac do tematu z brakiem menu;

podobno powoduja tylko powiekszenie okna a menu dalej nie ma.Taka mam odp.kolezanki.Co jeszcze mozna jej poradzic?Twierdzi,ze cos zamknela na dolnym pasku… :roll:


(system) #16

Reinstalka nakładki.

A najlepiej usunięcie jej w całości i ponowna instalacja.


(sdar) #17

Może się mylę ale jeśli chodzi o problem Jagodka to może spróbować kliknąć prawym przyciskiem myszy na dolnym pasku stanu. Pojawi się opcja “Dostosuj”. Klikamy na nią i “zaptaszamy” to co nie jest “zaptaszone” (jest tam zakładka “Polecenia Menu”).

Może w ten sposób da się przywrócić polecenia menu na górny pasek.