Maxtor 250gb i instalacja XP

Witam…

ostatnio kupilem komputer ze sklepu “Vobis”…

http://sklep.vobis.pl/oferta/komputery/ … f2180.aspx

dostalem tam Win Vista ale mi nie odpowiada, wiec chcialbym zainstalowac XP…

I tu lezy moj problem.

wkladam plytke installacyjna XP, laduja sie sterowniki i gdy dochodzi do “zarzadzania dyskiem” nie widzi dysku i gdy nacisne jakikolwiek klawisz pokazuje sie niebieski ekran z bledem…

moj dysk to:

MAXTOR S TM3250310AS SCSI Disk Device…

Z gory dziekuje za pomoc

Pozdrawiam,

siampa

Złączono Posta : 07.09.2007 (Pią) 15:16

i teraz pokazal sie jeszcze inny problem…

gdy ma dojsc do czytania plytki z win XP pokazuje sie komunikat:

CD BOOT: COULD FIND LTNDR czy cos takiego…

he he he , przepłaciłeś za ten BADZIEW !!

zestaw do pracy będzie ok.

płytka ze zintegrowanym SP 2 ?? być może potrzebujesz sterowniki do kontrolera SATA

pirat ??

wraz ze sprzętem powinna być dostarczona dyskietka ze sterownikiem SATA dla systemu windows XP. jeśli jej nie dostałeś ściągnij odpowiedni sterownik ze strony producenta płyty głównej i załąduj owy sterownik (jak zacznie startować z płytki windows xp - instalator - pojawi się stosowna informacja na dole o możliwości załadowania dodatkowych sterowników bodaj SCSI - po naciśnięciu klawisza - naciśnij).

oryginal

ale ja nie mam stacji dyskietek…

Złączono Posta : 07.09.2007 (Pią) 15:28

a poza tym…

za 1 razem plytka mi poszla a teraz ten blad jest…

“CD BOOT: COULD FIND NTLDR” …

a win jest ze zintegrowanym SP1

można chyba skorzystać z USB… jak widzisz kupiłeś kompa Vista READY, a teraz żałuj…w twoim wypadku widać wyższość składaków nad zestawami jak na dłoni…

a moglbys mi doradzic jakie sterowniki ??

wszedlem na strone maxtora ale nie ma tam sterownikow do mojego dysku

Złączono Posta : 07.09.2007 (Pią) 15:42

aa i na stronie vobis.pl pisze ze zestaw dziala pod win xp

zacznij od zintegrowania SP2 z twoją oryginalną płytką oraz nagraniu jej na nową. poszukaj na forum było wiele razy jak to się robi, ewentualnie na google.

nie na stronie producenta dysku tylko na stronie producenta płyty głównej.

nie moge znalesc tych sterow…

moglbys mi je znalesc ?

plyta to ASUS P5VDS-VM/S

http://www.asus.com.tw nie przyznaje się do tej płyty głównej. niestety… więc nie ma tam sterowników musiałbyś dowiedzie się jakiej marki jest kontroler sata (everest, sisoft sandra).

zmienilem w biosie z RAID na IDE (w jakims poscie przeczytalem) a blad byl dlatego, ze plytka byla porysowana i nie moglo jej odzytac (wlasnie sciagam WIN XP 2006 PL)