Maxtor 300 GB Sata-II 16 mb cache - nówka i problem

Mam taki problem z w/w dyskiem. Wszystko chodzi cacy do momentu resartu komputera. Jak biorę restart to się zamyka i podczas ponownego uruchamiania w Win Xp staje na pasku, który sobie tak lata w nieskończoność. I jeszcze jeden moment zacięcia podczas instalacji systemu kiedy to w pierwszym instalatorze po przejściu przez tworzenie partcji pojawia sie badanie dysku które normalnie trwa sekunde u mnie stoi stoi stoi i stoi…itd. POMÓŻCIE CO TO MOŻE BYĆ ??? Sterowniki do sata wgrane!

A płyta obsługuje sataII - jak nie może trzeba na dysku zworkę przestawić w tryb zgodności z SataI.

A jak tam zasilacz.

Czy to jedyny dysk w kompie.

płyta nie obsługuje sata-II tylko Sata ale przestawiłem zworke na dysku więc ta opcja odpada,a co do zasilacza to chyba też odpada bo mam 350 W, a kumpel ma własnie 320GB Seagate;a i płyte tez pod sata i smiga wszystko wiec co jeszcze moze byc??

Płyta posiada kontroler sata/raid zintegrowany,czy osobny,albo taki i taki.

Jeśli są dwa - podepnij dysk do kontrolera sata zintegrowanego.

Poczytaj książkę do płyty i ustaw bios - poczytaj dokładnie link.

http://forum.pclab.pl/index.php?showtop … try1733362

Aktualizacja biosu płyty wskazana do najnowszego.

Czy płyta na chipach VIA.

Ale sprawdź napięcia zasilacza:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9809

mam plyte msi K7ndelta2 na nforce 2, i ona ma 2 kontrolery sata zintegrowane, a w biosie to jedynie jest opcja do właczenia i wylaczenia sata nic wiecej, a zasilacz jest na bank dobry i 100% sprawny.

Dokładnie podaj typ płyty.

Bo jest ich kilka:

Płyty

MSI K7Ndelta2 lan/sata/dzw. 6kanalowy/nforce2

Podałem w linku wykaz wybieraj.

K7N2 Delta Series

To wygląda że ma dwa kontrolery sata/raid,sata i IDE.

Nas interesuje kotroler sata.

W biosie powinny być opcje do sata - wyłącz jak jest możliwość raid na none/disabled.

Zobacz może przy starcie kompa klawisz TAB i wejdziesz do kontrolera sata.

Lub w samym biosie jest opcja.

Poczytaj instrukcję do płyty,ja zobaczę w wolnej chwili.

Obowiązkowo aktualizacja biosu.

Odłącz inne dyski i zostaw tylko ten.

A w biosie i przy starcie kompa dysk jest rozpoznawany prawidłowo.

za pierwszym razem jest jak najbardziej w poraadku podczas restartu zaczynaja sie schody ale wystarczy wylaczyc kompa i wlaczyc i jest ok, a co do opcji sata/raid jest ona wyłaczona!

Mnie to wygląda na zasilacz.

Ale tak jak mówiłem aktualizacja biosu.

Bootowanie jako pierwsze ustaw najpierw z dysku sata,później ustaw go jako drugi,a pierwszy ustaw napęd CD i zobacz.

I metoda prób i błędów.

Zasilacz to raczej to nei jest bo mam drugiego maxtora 120GB ATA -133 i smiga bez najmniejszego problemu wiec chyba ta opcja odpada

To rób - spróbuj to co pisałem.

Bootowanie ustawione w/g mnie ma być z opcji SCSI - Twój dysk sata.

nic nie pomaga podczas restartu lata pasek od windowsa i na tym sie konczy, ale dopuki sie nie zrestartuje jest ok, najlepsze jest to ze po restarcie sa takie jaja a jak sie wylaczy i wlaczy z powera jest ok

Bios uaktualniony.

Bootowanie widziałeś co pisałem,bo masz pewnie ustawione z HDD-0,a ma być z SCSI i pokombinuj z kolejnością bootowania.

Najnowsze stery wgraj do kontrolera sata.

Wymień kabel sygnałowy dysku - dysk podpięty do gniazda sata0(1).

I zabawa - chip płyty nieciekawy i może być różnie z dyskami sata II .