Maxtor 40 GB

Mam pytanie. Otóż mam dysk Maxtora 40GB, Made in Singapore, D540X-4D 5400 RPM,

ULTRA ATA 100,

MODEL 4D040H2, HDA22A, PCBA 03A UNIQUE 11A, CODE DAH017K0,

CYLINDERS 16383, HEADS 16, SECTORS 63,

LBA 60043264, DRIVE SN D20 i nigdzie nie mogę znaleźć elektroniki do niego (jest spalony)

a mam na nim bardzo ważne materiały m.in. pracę magisterską.

Wiem, że elektronika od 20-stki Maxtora pasuje lecz te które są na Allegro maja zupełnie inne kształty, więc odpadają.

Jednak znalazłem 80-tke na Allegro, której kształt elektroniki jest taki sam jak przy mojej 40-tce.

Czy będę mógł zamontować tą elektronikę do mojego dysku?

Zależy mi jedynie na skopiowaniu danych.

Proszę o pomoc…

Ważna jest jeszcze wersja firmware (biosu) musi być identyczna jak na twoim, w przeciwnym razie możesz całkowicie uszkodzić dysk zwłaszcza nośniki i wtedy całkowicie stracisz możliwość odzyskania danych.

Firmware i tyle?

Jeżeli firmware sie zgadza to mogę włożyć od 80-tki???

Ja na Twoim miejscu bym skorzystał z usług firmy specjalizującej się w odzyskiwaniu danych. Zbyt ważne dane, żeby experymentować z dyskiem :confused:

Jak pamiętam,a to stare czasy,teraz to chyba nikt się w to nie bawi, zawsze zakładało się elektronikę z takiego samego dysku,czyli jak 40 to z takiego samego modelu 40,najlepiej firmware takie same lub bardzo zbliżone,co nie znaczy że z innego nie będzie pasować - ale trzeba by było wgrać firmware od takiej 40 i jak weźmiesz elektronikę z 80 to firmware będzie do dysku 80.

Zadzwoń lub podejdź do dobrego serwisu gdzie naprawiają dyski i popytaj,mają katalogi to coś podpowiedzą.